Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Książki

Światy Równoległe – nowe szczegóły i zapowiedź kolekcji

 

Wydawnictwo Literackie szykuje prawdziwą ucztę dla wielbicieli polskiej fantastyki. Już w tym miesiącu ukaże się pierwszy, z liczącej 30 tomów kolekcji, „Światy Równoległe”. W jej skład wchodzić będzie najlepsza polska literatura fantastyczna!

„Światy Równoległe” to kolekcja, w której znajdą się teksty najpopularniejszych, czołowych polskich autorów, wielokrotnie nagradzanych, których twórczość kształtuje oblicze współczesnej fantastyki w Polsce i za granicą.

Tę fantastyczną kolekcję będą tworzyć powieści oraz zbiory opowiadań Stanisława Lema, Jacka Dukaja, Krzysztofa Piskorskiego, Anny Brzezińskiej, Łukasza Orbitowskiego, Szczepana Twardocha. Pierwszy tom kolekcji ukaże się 29 marca, a będzie nim słynny „Lód” Jacka Dukaja, zaplanowany na 3 tomy. Pierwszy ukaże się w promocyjnej cenie 8,99 zł.

W serii ukażą się również „Inne pieśni” (2 tomy), „W kraju niewiernych” (2 tomy), „Czarne oceany” (2 tomy), „Król Bólu” (3 tomy), „Perfekcyjna niedoskonałość”, „Extensa”, „Xavras Wyżryn”, „Córka łupieżcy”.

Jak zapowiada Wydawnictwo Literackie, kolekcja została przygotowana z niezwykłą starannością i dbałością o najmniejsze szczegóły szaty graficznej. „Światy Równoległe” to pierwsza kolekcja na rynku, która zawierać będzie tak wyjątkowe zestawienie. Szykuje się literacka uczta dla miłośników fantastyki oraz kolekcjonerów. Poniżej prezentujemy zapowiedź serii.

Źródło: Wydawnictwo Literackie