Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Książki

Tekst – najnowsza książka Dmitrija Glukhovsky’egojuż w księgarniach!

 

Już dziś premiera „Tekstu” Dmitrija Glukhovsky’ego i dziś do Polski przylatuje Autor. A przed nim 1500 kilometrów po polskich drogach, 3 loty na liniach krajowych i 9 miast.

Najnowsza książka Dmitrija Glukhovsky’ego, autora znanego dotąd głównie miłośnikom literatury fantastycznej(„Metro 2033”, „Czas zmierzchu”, „Metro 2034”, „Futu.re”, „Metro 2035”), jestpierwszą powieścią realistyczną wjego dorobku. To proza na styku thrillera psychologicznego, kryminału, powieści noir.

W „Tekście” Glukhovsky sięga po tematykęcharakterystyczną dla klasyków literatury rosyjskiej. Bezsensowna zemsta i niemożliwa miłość. Wina. Niesprawiedliwa kara. Konflikt bohaterów zmagających się ze standardami moralnymi i etycznymi w społeczeństwie wyznającym kult przetrwania najsilniejszych.

Odebrałeś mi przyszłość? Ja zabiorę ci twoją.

A wszystko to w czasach, gdy smartfon stał się kopią zapasową duszy. Backupem życia. Pamięcią masową dla najżywszych wspomnień. To w nim zapisujesz swoje uśmiechnięte selfie i nim nagrywasz chwile szczęścia. W skrzynce odbiorczej trzymasz e-maile od matki i całą biznesową korespondencję, kulisy twojej pracy. Historia przeglądarek to wyczerpująca lista twoich aktualnych zainteresowań. A SMS-y i wiadomości w komunikatorach to twoje miłosne wyznania, pożegnania, kłótnie przy rozstaniach, zdjęcia pokus i świadectwa grzechów, łzy, pretensje i żale.

Takie czasy. Obrazy. I tekst. Smartfon to ty. Ktoś, kto zdobędzie twój telefon, może łatwo stać się tobą. Twoi najbliżsi i znajomi nawet nie zauważą niczego podejrzanego. A kiedy w końcu się spostrzegą, będzie już za późno. Dla nich i dla ciebie.

Spot promujący książkę:

DG 4text pl front

Przeczytaj dwa rozdziały książki za darmo:
https://issuu.com/insignis/docs/dg_t_issuu 

Z okazji premiery czytelnicy będą mogli spotkać się z autoremw 9 miastach. Harmonogram spotkań wraz z mapką publikujemy tu:
Warszawa: http://bit.ly/glukhovsky-warszawa
Szczecin: http://bit.ly/glukhovsky-szczecin
Poznań: http://bit.ly/glukhovsky-poznan
Wrocław: http://bit.ly/glukhovsky-wroclaw
Katowice: http://bit.ly/glukhovsky-katowice
Rzeszów: http://bit.ly/glukhovsky-rzeszow
Kraków: http://bit.ly/glukhovsky-krakow
Gdańsk: http://bit.ly/glukhovsky-gdansk
Łodź: http://bit.ly/glukhovsky-lodz
Wstęp wolny. Zapraszamy!

DG T spotkania mapka

Źródło: informacja prasowa