Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Książki

The Fall of Gondolin – nowa książka J.R.R. Tolkiena!

 

Nieopublikowana dotąd powieść J.R.R. Tolkiena nareszcie ukaże się na rynku wydawniczym! Jesteście ciekawi kiedy będziemy mogli ją przeczytać?

Nie ma wątpliwości, że twórca “Hobbita” i “Władcy Pierścieni” zabezpieczył swoich spadkobierców na długie lata. Christopher Tolkien zapowiedział właśnie wydanie jego kolejnej książki.

“The Fall of Gondolin” („Upadek Gondolinu”) początkowo miała być zatytułowana „The Tale of Earendale” („Opowieści z Earendale”). Gondolin jest miastem, które przed wydarzeniami opisanymi w „Hobbcie” było jednym z najznamienitszych w całym Śródziemiu. Wspomniane zostało w “Silmarillionie”, jednak dopiero ta powieść pozwoli nam poznać je bliżej. W fabule – miłość, która nie ma szans na szczęśliwy finał oraz spektakularna bitwa. Jedną z ważniejszych postaci “Upadku Gondolinu” ma być półelf.

Premiera anglojęzycznej wersji została zapowiedziana na 30 sierpnia. Powieść redaguje oczywiście Christopher Tolkien, a ilustruje – Alan Lee, nagrodzony Oscarem autor scenografii do “Władcy Pierścieni”. Wybór ten zaowocował spekulacjami, że Gondolin pojawi się w serialu Petera Jacksona dla platformy Amazon. Nie wiadomo, czy i kiedy możemy spodziewać się polskiego przekładu powieści.

The Fall of Gondolin

Źródło: niestatystyczny.pl