Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Książki

The Walking Dead: Narodziny Gubernatora w księgarniach

9 listopada w polskich księgarniach pojawiła się pierwsza z serii powieści osadzonych w uniwersum “The Walking Dead”, za którą odpowiadają twórca tego świata – Robert Kirkman i pisarz horrorów, Jay Bonansinga.

Na początku był przełomowy i świetnie oceniany komiks… Potem pojawił się rewelacyjny serial… “Najlepsza nowość w telewizji” według Entertainment Weekly Aż w końcu przyszedł czas na pierwszą z serii powieści opowiadających historie kultowych postaci z uniwersum “The Walking Dead”.

Nie ma większego złoczyńcy niż Gubernator. Despota rządzący Woodbury ma swoje własne, chore poczucie sprawiedliwości: zdarza mu się zmuszać więźniów do walki z zombie ku uciesze miejscowej publiki, albo ucinać kończyny tym, którzy wejdą mu w drogę. Kiedy tylko pojawił się w komiksie, został okrzyknięty “Złoczyńcą roku” przez magazyn Wizard, a jego historia wzbudziła najwięcej kontrowersji.

Teraz, po raz pierwszy, świat w końcu odkryje jak Gubernator stał się człowiekiem, którym jest, jak trafił do miejsca, w którym poznali go fani serii i co sprawiło, że wykurzył Ricka i jego towarzyszy z bezpiecznego więzienia.

Robert Kirkman jest obecnie jednym z najbardziej pożądanych scenarzystów komiksowych w USA. Przecierał szlak na rynku tworząc kontrowersyjną serię “Battle Pope”, a kontynuował drogę komiksem “Invincible” opowiadającym o młodym, zaczynającym karierę superbohaterze (prawa do ekranizacji wykupiła wytwórnia Paramount Pictures). Prawdziwym sukcesem okazały się “Żywe trupy”, dzięki którym Kirkman na stałe wpisał się w annały światowego komiksu. Niemała w tym zasługa świetnej serialowej ekranizacji, której drugi sezon rozpoczyna się wraz z publikacją niniejszej książki.

Książka ukazuje się w Polsce nakładem wydawnictwa Sinequanon.