Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Książki

Trylogia Kusziela powraca!

Do sprzedaży trafiło drugie wydanie Strzały Kusziela, Wybranki Kusziela oraz Wcielenia Kusziela. Książki ukazują się nakładem wydawnictwa MAG.

Śmierć, zdrada i narodziny.

 

Terre d’Ange to kraj niedościgłego piękna i wdzięku. Legenda mówi, że odkryli go aniołowie i ujęci jego urodą, dali początek ludowi, który żyje według prostej zasady: Kochaj tak, jak wola twoja.

Fedra nó Delaunay urodziła się ze szkarłatną plamką w lewym oku. Jako dziecko została sprzedana do jednego z Trzynastu Domów, skąd wykupił ją Anafiel Delaunay, szlachcic wypełniający wyjątkową misję i pierwszy człowiek, który poznał się na jej naturze: osoba trafiona Strzałą Kusziela jest wybrańcem skazanym na jednoczesne doświadczanie bólu i rozkoszy.

Strzała Kusziela pierwszy tom ekscytującej podróży po cielesnych i duchowych rozkoszach Fedry ukazuje się 26 stycznia nakładem Wydawnictwa Mag

Fedra odbiera wszechstronne wykształcenie i opanowuje sztuki alkowy, ale przede wszystkim uczy się obserwowania, zapamiętywania i analizowania. Będąc niezrównaną kurtyzaną, jest również utalentowanym szpiegiem. Odkrywa spisek, który może wstrząsnąć posadami jej ojczyzny. Zdrada wytycza jej drogę, a miłość i honor każą jej na nią wstąpić. Kolejne wypadki doprowadzają ją na skraj rozpaczy… a nawet dalej. Pełen nienawiści przyjaciel, kochający wróg, umiłowany zabójca – w tym świecie wszyscy mogą nosić tę samą olśniewającą maskę, w tym świecie Fedra będzie mieć wyłącznie jedną szansę, żeby ocalić to wszystko, co jest jej drogie.

Osadzona w świecie przebiegłych poetów, śmiertelnie groźnych dworzan, bohaterskich zdrajców i iście makiawelicznych łotrostw, to powieść o szlachetności, przepychu, poświęceniu, zdradzie i głębokiej konspiracji. Od czasu Diuny nie było epopei na miarę Strzały Kusziela – epickiej opowieści o gwałtownej śmierci starej epoki i narodzinach nowej.

 

Tytuł: Strzała Kusziela. Trylogia  Kusziela T.1 Wydanie 2.
Autor: Jaqueline Carey
Seria: Trylogia Kusziela
ISBN: 978-83-7480-190-4
Tłumaczenie: Maria Frąc
Oprawa: miękka
Format: 135 x 205
Liczba stron: 688
Data wydania: 26 stycznia 2011
Cena detaliczna: 45.00 zł

 

Wybranka KuszielaWybranka Kusziela czyli erotyczna historia pewnej kurtyzany.
Fedra nó Delaunay urodziła się ze szkarłatną plamką w lewym oku. Jako dziecko została sprzedana do jednego z Trzynastu Domów, skąd wykupił ją Anafiel Delaunay, szlachcic wypełniający wyjątkową misję i pierwszy człowiek, który poznał się na jej naturze: osoba trafiona Strzałą Kushiela jest wybrańcem skazanym na jednoczesne doświadczanie bólu i rozkoszy.
Ukazuje się 26 stycznia nakładem Wydawnictwa Mag.

Terre d’Ange to kraj niedościgłego piękna i wdzięku. Legenda mówi, że odkryli go aniołowie i ujęci jego urodą, dali początek ludowi, który żyje według prostej zasady: Kochaj tak, jak wola twoja.  Życie Fedry biegło dziwną, czasami niebezpieczną ścieżką. Dawała rozkosz książętom i piratom, pokonała nikczemną kusicielkę, która wciąż pragnie zdobyć koronę, i dzięki swojej odwadze i poświęceniu ocaliła dwa narody. Przez cały czas towarzyszył jej oddany szermierz Joscelin, od początku świadom jej natury, która dręczy ich oboje i jest zmorą ich życia. Ale Joscelin jest zaprzysiężony Fedrze i akceptuje ją taką, jaka jest. Nigdy nie złamał naczelnego przykazania anioła Kasjela: chronić i służyć. Przyszłość wystawi tę przysięgę na próbę. Fedra nie zapomniała o swoim przyjacielu z dzieciństwa, Hiacyncie.

Tytuł: Wybranka Kusziela. Trylogia  Kusziela T.1
Autor: Jaqueline Carey
Seria: Trylogia Kusziela
ISBN: 978-83-7480-005-1
Tłumaczenie: Maria Frąc
Oprawa: miękka
Format: 135 x 205
Liczba stron: 688
Data wydania: 26 stycznia 2011
Cena detaliczna: 45.00 zł

 

Wcielenie KuszielaJako dziecko sprzedana została do jednego z Trzynastu Domów, skąd wykupił ją pewien szlachcic. On pierwszy poznał się na jej naturze: osoba trafiona przez Strzałę Kusziela jest wybrańcem skazanym na jednoczesne doświadczanie bólu i rozkoszy.
Życie Fedry biegło dziwną, czasami niebezpieczną ścieżką. Przez cały czas towarzyszył jej oddany szermierz Joscelin, od początku świadom jej natury, która dręczy ich oboje i jest zmorą ich życia. Ale Joscelin jest zaprzysiężony Fedrze i akceptuje ją taką, jaka jest. Nigdy nie złamał naczelnego przykazania anioła Kasjela: chronić i służyć.
Wcielenie Kusziela ukazuje się nakładem Wydawnictwa Mag 26 stycznia.
Przyszłość wystawi tę przysięgę na próbę. Fedra nie zapomniała o swoich przyjacielu z dzieciństwa, Hiacyncie. Przez długie lata szukała klucza, żeby uwolnić go od wiecznej służby u Pana Cieśniny, od paktu z bogami, który zawarł dla ocalenia narodu, poświęcając siebie zamiast niej. Fedra nie może zapomnieć i nie umie wybaczyć – sobie ani bogom. Jest zdecydowana skorzystać z ostatniej okazji, żeby uratować przyjaciela, nawet gdyby miało to oznaczać jej śmierć.
W poszukiwaniu klucza Fedra i Joscelin wyruszą w niebezpieczną podróż do baśniowych pałaców i wspaniałych widoków, do dalekich afrykańskich krajów, gdzie włada szaleństwo, a pieniądzem są dusze, w dół mitycznej rzeki do krainy zapomnianej prawie przez cały świat…
I do potęgi tak wielkiej, że nikt nie śmie nazwać jej po imieniu. Aby odnaleźć zaginione plemię Izraela, poddanych Saby.

Wcielenie Kusziela to ostatnia część trylogii Kusziel, kontynuacja Wybranki Kusziela.

Tytuł: Wcielenie Kusziela
Autor: Jaqueline Carey
Seria: Trylogia Kusziela T.3
ISBN: 978-83-7480-192-8
Tłumaczenie: Maria Frąc
Oprawa: miękka
Format: 135 x 205
Liczba stron: 624
Rok wydania: 26 stycznia 2011
Cena detaliczna: 45.00 zł