Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Książki

Upiorne opowieści po zmroku

Wydawnictwo Zysk i S-ka wydało “Upiorne opowieści po zmroku” Alvina Schwartza, czyli pierwowzoru filmu grozy, którego producentem jest Guillermo del Toro.

Witamy w przerażającym świecie „Upiornych opowieści”. Czy jesteś wystarczająco odważny, by je przeczytać?

„Upiorne opowieści po zmroku”zawierają jedne z najbardziej przerażających opowieści o makabrze, mrocznej zemście i nadprzyrodzonych wydarzeniach wszech czasów. Chodzące zwłoki, tańczące kości, szaleńcy z nożami i ucieczki krętymi uliczkami przed śmiercią – wszystkie te motywy znajdziemy w tym mrożącym krew w żyłach zbiorze opowieści o duchach.

Klasyczna kolekcja niesamowitych opowieści, zebranych i opowiedzianych przez zbieracza folkloru Alvina Schwartza i zilustrowanych przez cenionego artystę Stephena Gammella. Połączenie klimatu serialu „Stranger Things” z motywami znanymi z klasyki opowieści grozy spod znaku Stephena Kinga.

Na podstawie książki nakręcono jeden z najbardziej oczekiwanych horrorów 2019 roku, powstały ze współpracy Guillermo del Toro („Kształt wody” i „Labirynt fauna”) oraz André Øvredala („Autopsja Jane Doe” i „Łowca trolli”).


Źródło: zysk.com.pl