Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Książki

W przyszłym tygodniu premiera Pękniętej korony!

 

Wydawnictwo Initium przypomina swoim czytelnikom o zbliżającej się premierze najnowszej powieści Grzegorza Wielgusa zatytułowanej „Pęknięta korona”.

Oficjalny opis wydawcy powieści „Pęknięta korona”, której premiera już 21 września:

Kraków, rok 1273
Na brzegu Wisły zostaje odnalezione ciało brutalnie zamordowanego mężczyzny. W śledztwo angażuje się brat Gotfryd, doświadczony inkwizytor, mający za sobą dochodzenia w Prowansji oraz Italii przeciwko katarom i waldensom. U boku mnicha staje dwóch rycerzy z Małopolski − Jaksa, pogrążony w dekadencji członek zasłużonego rodu Gryfitów, oraz Lambert z Myślenic, szlachcic drobnego znaku, a zarazem wybitny fechmistrz. Dawni kompani szybko natrafiają na ślady wiodące do ruin owianego złą sławą zamku Lemiesz. Poszukiwania zabójcy zostają jednak przerwane przez doniesienie o kolejnym zgonie. W zgorzałym dworze pewnego magnata zostaje odkryte ciało zwęglonego rycerza – zginął w czasie odprawiania pogańskiego rytuału przed obrazem, którego nawet ogień nie odważył się tknąć.
Rozpoczyna się awanturnicza przygoda, prowadząca towarzyszy prosto w cień doliny mieczy. Teraz mogą ufać już tylko sobie nawzajem.

pęknięta korona cover