Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Książki

Warcraft: Durotan: przeczytaj zanim obejrzysz!

 

W związku z premierą wyczekiwanego filmu „Warcraft” (10 maja) wydawnictwo Insignis Media przygotowało polski przekład książki „Warcraft: Durotan”, który jest oficjalnym prequelem filmu. Napisała go Christie Golden, uznana autorka książek ze świata Warcraft. Powieść pojawi się w księgarniach już 18 maja, zaledwie w dwa tygodnie po premierze światowej!

Bieżący rok jest szczególnie bogaty w premiery związane ze światem Warcrafta – oprócz filmu, powieści prequela i nowej gry już 2 czerwca do księgarń trafi powieść „Warcraft: Illidan”, a 15 czerwca oficjalna powieść filmu „Warcraft”.

„Warcraft: Durotan” Christie Golden to zapierająca dech w piersiach opowieść o wydarzeniach, które zaważyły na losach Klanu Mroźnego Wilka; to pełna magii i pasji historia Durotana, wodza klanu, zmuszonego do podjęcia trudnych decyzji w obliczu rozpadu świata Draenor, ojczyzny orków. Opowiada o zdarzeniach prowadzących wprost do spektakularnych przygód mieszkańców fantastycznych światów przedstawionych w wyczekiwanym filmie, którego polska premiera odbędzie się na 10 czerwca.

Obrazowi Duncana Jonesa towarzyszyć będą dwie książki: wspomniany „Durotan” (premiera 18.05) oraz „Warcraft” również pióra Christie Golden. Filmowe powieści to jeszcze nie wszystko, co wydawnictwo Inisignis przygotowało dla fanów produkcji spod znaku firmy Blizzard. Jeszcze przed wakacjami na księgarskie półki trafi również opowieść wprowadzająca do zapowiadanej na sierpień gry „World of Warcraft: Legion”, czyli książka „Illidan” Williama Kinga.

Tymczasem już dziś zapraszamy do przeczytania fragmentu powieści „Durotan”:

 

Źródło: informacja prasowa