Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Książki

Warszawski zlot fanów Uniwersum Metro 2033!

Już w najbliższy piątek, 23 czerwca, w kompleksie Mała Warszawa przy ul. Otwockiej 14 (dawna Fabryka Trzciny) odbędzie się pierwszy oficjalny zlot czytelników książek z serii Uniwersum Metro 2033. Będzie to też wyjątkowa okazja do spotkania z twórcą świata Metra 2033 – Dmitrijem Glukhovskim– oraz polskimi autorami, którzy wzięli udział w jego projekcie: Pawłem Majką, Robertem Szmidtem i Arturem Chmielewskim.

Zlot fanów będzie połączony ze świętowaniem 38. urodzin Dmitrija Glukhovsky’ego. Z tej okazjiorganizator zlotu, wydawnictwo Insignis, zaprasza do wpisywania się do specjalnej księgi pamiątkowej, która będzie wystawiona przez cały czas trwania imprezy. Zostanie ona wręczona solenizantowijako jeden z prezentów urodzinowych.

Imprezę uświetni swoim występem zespół Lux Perpetua, znany fanom UM2033 z utworu „Pociąg do piekła bram” promującego powieść„Wieża” Roberta Szmidta.

Podczas imprezy odbędzie się też konkurs na najlepszy cosplay postaci występującej w Uniwersum Metro 2033. W jury zasiądą:Dmitrij Glukhovski oraz polscy autorzy książek powstających w ramach świata Metra 2033.Dla trójki zwycięzców organizatorzy przygotowali ciekawe nagrody.

Spotkanie jest imprezą zamkniętą, a organizatorzy przewiedzieli ograniczoną liczbą gości. Wstęp jest bezpłatny – aby znaleźć się na liście gości, wystarczy wysłać zgłoszenie z imieniem i nazwiskiem, rokiem urodzenia i miejscem zamieszkania na adres impreza@metro2033.pl. Zachęcamy do zapisów – zostało już niewiele wolnych miejsc!

Program zlotu fanów Uniwersum Metra 2033:

15.00 – spotkanie autorskie z Arturem Chmielewskim
16.00 – spotkanie autorskie z Pawłem Majką
17.00 – spotkanie autorskie z Robertem Majką
18.00 – urodzinowe spotkanie z Dmitrijem Glukhovskim
20.00 – koncert zespołu Lux Perpetua
21.00 – konkurs na najlepszy cosplay postaci z Uniwersum Metro 2033
22.00 – panele dyskusyjne, konkursy
2.00 – zakończenie imprezy.

Źródło: informacja prasowa