Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Książki, Z Polski

Warszawskie Targi Książki odwołane

W Polsce wprowadzono stan epidemii. W kraju wykrywane są kolejne przypadki zarażenia koronawirusem i na wniosek Ministerstwa Zdrowia w najbliższych tygodniach zamknięte będą szkoły, kina, teatry, biblioteki i pozostałe instytucje kultury. Odwołane zostały wszystkie imprezy masowe i zgromadzenia powyżej 50 osób. Wielu czytelników zastanawiało się czy w tej sytuacji odbędzie się tegoroczna edycja WTK. Organizatorzy postanowili rozwiać wątpliwości – zaplanowane na 21-24 maja największe targi książki w Polsce nie odbędą się.

Warszawskie Targi Książki to jedno z największych, a na pewno najpopularniejsze około-czytelnicze wydarzenie w Polsce. Co roku na Stadionie Narodowym zbiera się kilkadziesiąt tysięcy czytelników, autorów, wydawnictw i wystawców – miłośników książek. Niestety, w tym roku plany pokrzyżowała pandemia koronawirusa.

Organizatorzy Warszawskich Targów Książki poinformowali, że tegoroczna edycja imprezy zostaje odwołana. Możliwe, że gdy sytuacja ulegnie poprawie, odbędzie się w Warszawie inna, mniejsza książkowa impreza o zasięgu krajowym. Wstępnie podano przybliżony termin – jesień tego roku.

Poniżej możecie zapoznać się z oficjalnym oświadczeniem Organizatorów WTK, które cytujemy w całości:

Szanowni Państwo,
Tegoroczna majowa edycja Warszawskich Targów Książki zostaje odwołana. Kolejne Targi odbędą się w maju 2021 r.
Organizatorzy, w zależności od rozwoju sytuacji epidemiologicznej oraz sytuacji ekonomicznej branży wydawniczej, rozważą w ciągu najbliższych kilku tygodni zorganizowanie jesiennych, krajowych targów w Warszawie. Będziemy Państwa o tym informować.
Życzymy wszystkim dobrego zdrowia mając nadzieję, że książka towarzyszy nam także w tych trudnych dniach.
Z poważaniem
Rafał Skąpski Prezes Zarządu Targi Książki
Sonia Draga Członek Zarządu Targi Książki
Renata Krzewska Prezes Zarządu Murator EXPO