Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Książki

Wegner podziwiany także w Rosji!

My mamy “Nową Fantastykę”, zaś Rosja – “Mir Fantastiki”. Ten największy i najważniejszy magazyn związany fantasy, science fiction i horrorem w Rosji co roku przyznaje nagrody literackie. I – co ciekawe – Książką Roku 2016 zostały “Opowieści z Meekhańskiego Pogranicza. Północ – Południe”. Zbiór opowiadań ukazał się w Polsce w 2009 roku nakładem wydawnictwa Powergraph, a w Rosji w 2016 roku nakładem wydawnictwa AST.

Konkurencję Wegner miał ostrą – pokonał m.in. Kena Liu, Henry’ego Liona Oldiego, Lva Grossmana czy Aleksieja Pehowa. Miał mieć ogromną przewagę. W uzasadnieniu jurorzy poinformowali, że to najważniejsze polskie fantasy od czasów Andrzeja Sapkowskiego.

Robert M. Wegner został doceniony także w Polsce, zgarnął m.in. dwie Nagrody Literackie im. Jerzego Żuławskiego oraz trzy Nagrody Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla.

Do tej pory w meehkańskiej serii ukazały się: “Północ-Południe”, “Wschód-Zachód”, “Niebo ze stali” oraz “Pamięć wszystkich słów”, a na ten rok zapowiedziany jest kolejny tom serii.

opowieci wegner

Źródło: instytutksiazki.pl