Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Książki

Wilki Lokiego w sprzedaży

Historia rozpoczyna się w Blackwell w Południowej Dakocie, gdzie wszyscy mają coś wspólnego z bohaterami podań wikingów. Każdy z mieszkańców jest bezpośrednio spokrewniony z Thorem lub Lokim.

Przed nastolatkiem Mattem Thorsenem świat mitologii nordyckiej nie ma żadnych tajemnic. Posiada ogromną wiedzę o sagach, bóstwach i pobocznych postaciach z legend. Podobnie jak jego dwaj najlepsi przyjaciele z tej samej klasy, Fen i Laurie, doskonale zna podanie o Ragnarök – zmierzchu bogów, podczas którego stoczona zostanie walka pomiędzy bogami i olbrzymami, dowodzonymi przez podstępnego Lokiego. Tylko bogowie mogą powstrzymać koniec świata i uchronić Ziemię przed zniszczeniem.

Pewnego dnia, czytając tajemnicze runy, chłopcy odkrywają, że Ragnarök się zbliża. Bez względu na to, jak nieprawdopodobne się to wydaje, legenda spełnia się na ich oczach. W dodatku to właśnie oni będą musieli stoczyć walkę o losy świata. Mimo że nie wiedzą, jaki finał ich czeka, będzie to bez wątpienia największa przygoda ich życia…

Fragment książki
Odsunął się do tyłu i jego miejsce zajęła Wyrocznia. Nie podeszła do mikrofonu; jej piskliwy głos ledwie sięgał pierwszych rzędów. Matt musiał mocno wytężyć słuch, by ją zrozumieć.
– Runy przemówiły – oświadczyła. – Rzucałam je wielokrotnie, a odpowiedź zawsze była ta sama. Wybraliśmy właściwie. Mamy naszego czempiona.
Matt zerknął na ojca. Ten ujął jego dłoń i uścisnął tak mocno, że Matt skrzywił się z bólu.
Tymczasem Wyrocznia przemówiła głośniej, by wszyscy mogli ją usłyszeć:
– Naszym czempionem jest Matthew Thorsen, syn Paula i Patricii Thorsenów.
Matt zamarł.

Nordycka mitologia przywrócona do życia, ujmujący bohaterowie i zapowiedź obiecującego rozwoju wydarzeń.
Kirkus Reviews

Niebezpieczne przygody, szaleńcza akcja i oryginalne postaci. Zachwycająca od początku do końca.
Eoin Colfer

To cudowna opowieść pełna ekscytujących przygód. Spodoba się zarówno dorosłym, jak i młodszym czytelnikom.
Użytkowniczka goodreads.com

Wielbiciele książek o przygodach Harry’ego Pottera będą zachwyceni.
Użytkowniczka goodreads.com

Wilki Lokiego mają wszystko – wartką akcję, ekscytującą fabułę, świetne postacie, do których możemy się przywiązać, uwspółcześnioną wersję nordyckiej mitologii i dużo uczucia włożonego w napisanie tej historii.
Ally Condie, autorka bestsellera Dobrani

K. L. Armstrong, M. A. Marr to autorki powieści z listy bestsellerów New York Times’a, podzielające zamiłowanie do mitologii. Zdecydowały się połączyć pisarskie siły i stworzyć powieść fantasy dla swoich dzieci. Efektem są Wilki Lokiego.

wilkilokiego

informacja prasowa