Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Książki

Wolni Ciut Ludzie doczekają się ekranizacji!

Jim Henson Company ogłosiło dziś, że podejmie się stworzenia filmu bazującego na późnym dziele Terry’ego Pratchetta „The Wee Free Men” znanym w Polsce w przekładzie Piotra W. Cholewy jako “Wolni Ciut Ludzie”. Książka ta jest częścią najbardziej znanej serii sir Terry’ego, czyli „Świata Dysku”.

Scenariuszem mocno wyczekiwanej adaptacji zajmie się Rhianna Pratchett, nagradzana scenarzystka pracująca przy grach wideo, komiksach, filmach i serialach – a prywatnie córka i spadkobierczyni Terry’ego Pratchetta. Wśród jej prac znalazły się: reboot “Tomb Raidera” z 2013, “Heavenly Sword” nominowany do BAFTA, a także “Rise of Tomb Raider”. Rhianna reprezentuje niezależną wytwórnię Narrativia, regularnie jest wymieniana na liście 100 najbardziej wpływowych kobiet w przemyśle gier wideo, a w 2013 roku wygrała nagrodę Women in Games Hall of Fame.

wolniWolni Ciut Ludzie” to pierwsza nowela z serii “Świata Dysku” dotycząca młodej wiedźmy Tiffany Aching (Tiffany Obolałej). Kiedy niebezpieczeństwo z koszmaru zagraża realnemu światu, Tiffany uzbrojona tylko w patelnię musi bronić swojego domu. Pomagają jej w tym Nac Mac Feegle – uparte, władające mieczami, piętnastocentymetrowe niebieskie człowieczki. Razem muszą stawić czoła stworom z koszmarów i najpotężniejszej z nich wszystkich istocie – Królowej.

Producentami wykonawczymi filmu zostali Brian Henson i Vince Raisa z Jim Henson Company oraz Rhianna Pratchett, Rob Wilkins i Rod Brown z Narrativii

Rhianna Pratchett oznajmiła: Uwielbiam Jim Henson Company całe moje życie, i to dla mnie wielki zaszczyt, by być z nimi w drużynie i razem przenosić „Wolnych Ciut Ludzi” na wielki ekran. Z kolei Brian Henson, szef The Jom Hensom Company, oświadczył: “Świat Dysku” to wysoce rozwinięty świat, z rzeszą oddanych fanów (do których również należę), i nie ma nikogo, kto lepiej niż Rhianna tchnąłby życie w projekt Terry’ego. Można więc zapewne oczekiwać, że współpraca okaże się owocna.

The Jim Henson Company to rodzinna firma znana na całym świecie ze swojego innowatorskiego podejścia do kukiełek i animacji cyfrowej. Stojąca za sukcesem “Muppetów” firma otrzymała ponad 50 nagród Emmy, i 9 Grammy. Odpowiada także za produkcję „Sid the Science Kid” czy „Dinosaur Train”.

Narrativia z kolei to grupa stworzona w 2012 roku przez Terry’ego Pratchetta. Firma posiada prawa do wszystkich prac Terry’ego, w tym “Świata Dysku”. Narrativia chroni i ujednolica proces zarządzania całą marką.