Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Książki

Wracać wciąż do domu – antologia Ursuli K. Le Guin już w księgarniach!

Nie lada gratka dla wielbicieli twórczości pisarki! Nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka ukazał się zbiór opowiadań autorstwa Ursuli K. Le Guin pt. „Wracać wciąż do domu”.

O książce:

Po raz pierwszy w jednym tomie!

Zbiór “Wracać wciąż do domu” jest doskonałym uzupełnieniem poprzednich tomów Ursuli K. Le Guin, jednej z najwybitniejszych i najczęściej nagradzanych autorek SF i fantasy. W skład zbioru wchodzą: “Kroniki Zachodniego Brzegu”, “Wracać wciąż do domu” oraz “Międzylądowania”.

Autorka ponownie zabiera czytelników do swojej niezwykłej wyobraźni, gdzie powstały kunsztowne i subtelne światy. Zbiór “Międzylądowania” oraz druga i trzecia część “Kronik Zachodniego Brzegu” ukazują się w Polsce po raz pierwszy! Tematyka zawarta w tym zbiorze to człowiek, jego światy i inne egzotyczne miejsca, których mieszkańcy są bardzo ludzcy…

Ursula K. Le Guin wykorzystuje różne środowiska by odpowiedzieć nam na pytanie, czym mogliśmy albo czym jeszcze możemy się stać.

„Fantastyczny przewodnik.” (“USA Today”)

„Dowcipna i rozkoszna… chyba najprzyjemniejszy – a na pewno najzabawniejszy – zbiór opowiadań Le Guin.” (Gary K. Wolfe o “Międzylądowaniach”)

„Filozoficzne rozważania w stylu Jonathana Swifta i Jorge Luisa Borgesa.” (“The New York Times Book Review”)

„Le Guin to na wskroś amerykańska autorka, dla której poszukiwanie Królestwa Spokoju nigdy się nie kończy.” (Margaret Atwood – pisarka, poetka i krytyczka literacka)

„Proza Ursuli Le Guin tchnie inteligencją i światłem. Autorka potrafi wynieść beletrystykę do poziomu poezji i ścisnąć ją do gęstości alegorii.” (Jonathan Lethem – pisarz i eseista)

Źródło: Prószyński i S-ka