Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Książki

Wrota obelisków niebawem w księgarniach!

Drugi tom „Trylogii Pękniętej Ziemi” od N.K. Jemisin trafi do sprzedaży już w przyszłym tygodniu!

14 czerwca do sprzedaży trafi kontynuacja uhonorowanej nagrodą Hugo „Piątej pory roku”. W najnowszej powieści Nora K. Jemisin przedstawia dalsze losy Essun, zrozpaczonej matki starającej się za wszelką cenę odzyskać utraconą córkę w świecie, który właśnie umiera. „Wrota obelisków”, drugi tom Trylogii Pękniętej Ziemi, ukażą się nakładem SQN Imaginatio.

“Wrota obelisków” to znakomita kontynuacja “Piątej pory roku”, za którą Nora K. Jemisin otrzymała w zeszłym roku nagrodę Hugo. Trylogią Pękniętej Ziemi Jemisin udowadnia, że potrafi pisać mądrze, bez problemów wciąga do doskonale stworzonego świata i pozwala cieszyć się interesującą fabułą, a zarazem uczy, zmusza do myślenia, nie pozwala pozostawać obojętnym wobec otaczającej nas rzeczywistości. Poznajcie Bezruch, przywykły do katastrof świat, gdzie mocą ziemi włada się jak bronią. I gdzie nie ma litości.

Umberto Eco mawiał, że „wartość estetyczna dzieła jest tym większa, im bogatsze są możliwości jego interpretacji”, a trzeba być naprawdę skrajnym ignorantem, aby przy każdym ponownym odczytaniu Wrót Obelisków nie dostrzec czegoś nowego. Jemisin w Piątej Porze Roku podjęła niezwykle ważkie współcześnie tematy – kryzys tożsamości, alienacja czy wyobcowanie – w drugim tomie zaś poszerzyła horyzont problematyki i konsekwentnie rozbudowała świat.
Adrian Turzański, Kawerna

wrota obeliskow full

Wrota obelisków
Autor: N.K. Jemisin
Wydawnictwo: SQN Imaginatio
Liczba stron: 392
Data wydania: 14 czerwca 2017
ISBN: 978-83-65836-09-0
Cena: 39,90 zł (z VAT)

Książkę można już zamawiać na empik.com

Ziemia zawsze upomni się o swoje!

Tak właśnie kończy się świat – po raz ostatni.
Nastaje Sezon, a ludzkość pogrąża się w długiej, zimnej nocy.

Essun – kiedyś opiekuńcza matka, obecnie mścicielka – znalazła schronienie, nie zdołała jednak odszukać córki. Spotyka dziesięciopierściennika Alabastra, który ma do niej prośbę. Jeśli Essun ją spełni, los Bezruchu zostanie przypieczętowany na zawsze.

Daleko stamtąd jej córka, Nassun, rośnie w siłę, a jej wybory mogą doprowadzić do rozerwania świata.

Drugi tom trylogii rozpoczętej Piątą porą roku:
– uhonorowaną nagrodą Hugo,
– nominowaną do nagród Nebula, Audie i Locus,
– będącą pierwszą książką wyróżnioną przez Wired.com,
– nagrodzoną tytułem Notable Book of 2015 magazynu „New York Times”.

Proza N.K. Jemisin stawia czytelnikowi duże wymagania, dostarczając w zamian nieporównywalnie większych emocji. Autorka nie tylko stosuje unikalny sposób opowiadania historii – tworzy zupełnie nowy podgatunek fantastyki.
Paweł Dębowski, P42

Kocham książki, które są zdolne mnie poharatać. Ta zostawiła mnie poturbowanego, pozbawionego oddechu, desperacko łaknącego ostatniego tomu.
Publishers Weekly

Interesująca nowa seria.
Booklist

N.K. JEMISIN – Mieszkająca w Nowym Jorku doradczyni do spraw kariery, blogerka polityczna i łakomczuch. Pisze od dziesiątego roku życia, ale jej pierwsze prace nigdy nie zobaczą światła dziennego. Za Piątą Porę Roku otrzymała nagrodę Hugo. Jej pierwsza powieść została doceniona i nagrodzona przez czytelników magazynu „Locus”, a liczne opowiadania wielokrotnie były nominowane do najważniejszych nagród literackich w dziedzinie fantastyki. Zapraszamy na stronę autorki: nkjemisin.com.

SQN Imaginatio. Twoja broń w walce z rzeczywistością

Fantastyka kojarzy się z wolnością, niczym nieskrępowaną przestrzenią wyobraźni, swobodą w budowaniu światów i kreowaniu bohaterów. Potrzebuje miejsca, żeby rozwinąć skrzydła. Dlatego uznaliśmy, że fantastyka wydawana pod szyldem SQN zasługuje na własną markę – osobne miejsce, w którym będziecie mogli się zatrzymać, odpocząć i zanurzyć się w świecie fantastyki. W naszym świecie.

Zapraszamy do nas. SQN Imaginatio to najlepsza literatura gatunkowa.

Źródło: informacja prasowa