Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Książki

Wspólna książka Stephena i Owena Kingów (tak, tych Kingów!)

Gdy Joe Hill rozpoczynał swoją pisarską karierę, przybrał pseudonim, by oceniano go za jego talent, a nie z powodu nazwiska słynnego ojca. Dopiero jako uznany autor przyznał się, iż jest synem Stephena Kinga – i już dwukrotnie współpracował z nim twórczo. Wspólnymi tekstami Stephena Kinga oraz Joe Hilla są opowiadania „Gaz do dechy” oraz „W wysokiej trawie”.

Geny ojca musiały być wyjątkowo silne, ponieważ w jego ślady poszedł także drugi z synów, Owen King, który ma już na koncie zbiór opowiadań „Jesteśmy w tym wszyscy razem” oraz powieść „Reenactment”. Owen wprawdzie zachował nazwisko ojca, ale dla odmiany poszedł w zupełnie innym kierunku – zamiast horrorów stawia na literaturę obyczajową oraz absurdalny humor.

Z Owenem Stephen King współpracuje jeszcze ściślej niż z Joe: miał on wkład w prace nad „Doktorem Snem”, „Panem Mercedesem”, „Końcem warty” oraz „Znalezionym nie kradzionym”. Jak widać, była to zapowiedź czegoś większego: obecnie Owen oraz Stephen Kingowie pracują nad wspólną książką. Będzie ona rozgrywać się w więzieniu dla kobiet i nosić tytuł „Sleeping Beauties”. Premiera zaplanowana jest na 2017 rok.

Stephen King przyznaje, że lubi pracować ze swoimi synami, możemy się więc spodziewać, że to nie koniec łączonych projektów.

Źródło: firewireblog.com irishnews.com