Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Książki

Wydawnictwo Literackie z nową kolekcją prasową – Światy Równoległe

Wydawnictwo Literackie szykuje prawdziwą ucztę dla wielbicieli polskiej fantastyki. Już w tym miesiącu ukaże się pierwszy, z liczącej 30 tomów kolekcji, „Światy Równoległe”. W jej skład wchodzić będzie najlepsza polska literatura fantastyczna!

„Światy Równoległe” to kolekcja, w której znajdą się teksty najpopularniejszych, czołowych polskich autorów, wielokrotnie nagradzanych, których twórczość kształtuje oblicze współczesnej fantastyki w Polsce i za granicą.

Tę fantastyczną kolekcję będą tworzyć powieści oraz zbiory opowiadań Stanisława Lema, Jacka Dukaja, Krzysztofa Piskorskiego, Anny Brzezińskiej, Łukasza Orbitowskiego, Szczepana Twardocha. Pierwszy tom kolekcji ukaże się 29 marca, a będzie nim słynny „Lód” Jacka Dukaja.

Jak zapowiada Wydawnictwo Literackie, kolekcja została przygotowana z niezwykłą starannością i dbałością o najmniejsze szczegóły szaty graficznej. „Światy Równoległe” to pierwsza kolekcja na rynku, która zawierać będzie tak wyjątkowe zestawienie. Szykuje się literacka uczta dla miłośników fantastyki oraz kolekcjonerów.

Źródło: Wydawnictwo Literackie