Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Książki

Zakończenie sagi Martina inspirowane Władcą Pierścieni?

I wcale nie chodzi o ponowne zabicie Seana Beana 😉 Jak wiadomo, George R.R. Martin już prawie kończy swoją sagę „Pieśni Lodu i Ognia”.

Niestety zważywszy na dotychczasowe wydarzenia, trudno oczekiwać szczęśliwego zakończenia. Martin jednak uspokaja swoich czytelników – nie zamierza wszystkiego zniszczyć, finał będzie miał nieco gorzko-słodki smak. Przyznał bowiem podczas jednego z wywiadów, że zawsze podziwiał twórczość Tolkiena, a zakończenie „Władcy Pierścieni” uważa za coś niesamowitego, choć jako 13 latek długo nie mógł go zrozumieć. Teraz jednak okazuje się, że Martin chciałby stworzyć coś podobnego – zaskakującego, genialnego i pełnego.

Powiedział m.in.: „Zawsze, gdy czytałem tę książkę, coraz lepiej rozumiałem geniusz tego zakończenia. Nie wiem, czy uda mi się stworzyć coś podobnego, ale to już ocenią moi czytelnicy.”

Twórcy serialu „Gra o Tron” już znają plany pisarza, bowiem wersja telewizyjna dogoniła, a nawet wyprzedza wydarzenia z książek Martina. Już w 2016 roku poznamy kolejny sezon serialu.