Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Książki

Załoga Serenity powróci w cyklu powieści

Nadchodzi nowa seria powieści „Firefly”! TitanBooks i Twentieth Century Fox Consumer Products postanowili opublikować kilka zupełnie nowych tytułów związanych z serialem telewizyjnym Jossa Whedona.

Oryginalnie serial był emitowany piętnaście lat temu, w latach 2002-2003, ale wierni fani serialu w przeciągu ostatniej dekady naprawdę pragnęli czegoś nowego. Joss Whedon jest redaktorem konsultacyjnym, więc z pewnością wydawcy uwzględnią jego rady. Póki co zapowiedziano trzy książki:

  1. „Firefly: Big Damn Hero” od Nancy Holder (październik 2018): Kapitan Malcolm Reynolds znajduje się w niebezpiecznej sytuacji – został porwany przez kilku zgorzkniałych weteranów Browncoats.
  2. „Firefly: The Magnificent Nine” od Jamesa Lovegrove (marzec 2019): Jayne otrzymuje wezwanie pomocy od swojego ex, Temperance McCloud, który prowadzi załogę Serenity w sam środek niebezpieczeństwa na pustynnym księżycu.
  3. „Firefly: Generations” od Tima Lebbona (październik 2019): Odkrycie położenia jednego z legendarnych statków Arki, który zabrał ludzi z ziemi do świata obiecującego ogromny potencjał ratunkowy, ale jakim kosztem? River myśli, że wie…