Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Książki

Zamęt Nocy w maju w księgarniach

Bestselerowa seria Patricii Briggs z niepokorną panią mechanik – Mercedes Thompson – już w maju wzbogaci się o nowy tom! Od 18 maja w sprzedaży dostępny będzie „Zamęt Nocy”.

Seria o Mercedes Thompson
Jedna z najbardziej popularnych serii Urban Fantasy.

Książki o Mercedes Thompson to bestsellerowa seria cieszącego się niesłabnącym zainteresowaniem gatunku – urban fantasy.
Pierwsza z serii książka „Zew Księżyca” wydana w USA 2006 szybko zyskała sobie przychylność krytyków i pojawiła się na liście USA Today, drugi tom wszedł na listę bestsellerów New York Timesa, a trzeci trafił na sam jej szczyt. Fabryka Słów w 2008 roku wydała po raz pierwszy przygody sympatycznej mechanik, Mercedes Thompson, i od tej pory książki z tej serii cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem.

Nakładem Fabryki ukazało się dotychczas siedem tomów przygód Mercy:
#1 Zew księżyca
#2 Więzy krwi
#3 Pocałunek żelaza
#4 Znak Kości
#5 Zrodzony ze Srebra
#6 Piętno Rzeki
#7 Żar Mrozu

ZAMĘT NOCY – najnowszy tom przygód Mercy Thompson, będzie miał premierę 18 maja 2018 podczas tegorocznego PYRKONU!

Uwielbiam książki Patricii Briggs i muszę chyba je kupić. WSZYSTKIE.
Lubimyczytać.pl

Najlepsze w tej serii jest to, że wraz z kolejnymi tomami nie traci ona wcale oryginalności ani rozpędu.
http://ksiazki-scarlett.blogspot.com/

Prosty język, niespodziewane zwroty akcji, dobrze skonstruowani bohaterowie, ich przygody, zdrady, romanse, sceny walki sprawiły, że nie potrafiłem oderwać się od lektury. Dodatkową przyjemność sprawiły mi opisy (siedziba królowej wróżek) i szczegóły anatomiczne bohaterów (wyjaśnienia, dlaczego wilkołaki nie potrafią pływać i czym kojot się od nich różni). Dowiedziałem się także, jaki występuje podział wśród szerokiego pojęcia „wiedźma”.
Opetaniczytaniem.pl

Każda kolejna część robi się coraz lepsza. Autorka ma wspaniałe pomysły na oryginalną i nie banalną fabułę.
Lubimyczytać.pl

Autorka stworzyła rozbudowany i magiczny świat pełen istot z legend świata. Są wilkołaki, wampiry, zmiennokształtni, gremliny i czarownicy. Dla każdego coś dobrego. Jest to książka, w której każdy znajdzie coś dla siebie. Ideał dla fanów fantastyki i wszelakich mitologii, a także dla tych, którzy chcą po prostu znaleźć relaks i odprężenie od całego upierdliwego świata.
@FB Fantastyka, Mitologia, Magia

Co tu dużo pisać, to Mercedes! Każdy kolejny tom od razu pochłaniam, nie mogąc doczekać się kolejnego. Uwielbiam świat wykreowany przez Patricię Briggs
Lubimyczytać.pl (oficjalna recenzja)

zamętNocy 04

Patricia Briggs – GOŚĆ tegorocznego PYRKONU!

Urodzona w 1965 roku Patricia Briggs jest najlepiej znana Czytelnikom jako autorka serii urbanfantasy o przygodach niezwykłej mechanik, Mercedes Thompson. Zadebiutowała w 1990 roku powieścią „Masques”, która sprzedawała się tak fatalnie, że Briggs niemal zakończyła na niej swoją literacką karierę. Na szczęście nie poddała się.

Kolejne książki notowały coraz lepsze wyniki sprzedaży i coraz przychylniejsze opinie krytyków. Pierwszy tom przygód Mercedes Thompson dostał się na listę USA Today. Drugi przetarł powieściom Briggs drogę na listę bestsellerów New York Timesa. Szczyt tej list zdobył tom trzeci.

Obecnie autorka mieszka w stanie Waszyngton, pracuje nad kolejnym tomem serii o Mercedes Thompson i niestrudzenie podąża za swoimi marzeniami.

Bestselerowa seria Patricii Briggs o przygodach Mercedes Thompson okrzyknięta została “jedną z najlepszych”
(FictionVixen).

Tym razem Mercy ma do czynienia z nieproszonym gościem, który wnosi ze sobą do domu zagrożenie, z jakim zmiennokształtna do tej pory nigdy nie miała do czynienia.

Niespodziewany telefon oznacza nowe wyzwanie. Była żona Adama jest w tarapatach i musi uciekać przed prześladowcą. Partner Mercy nie jest człowiekiem, który odwróciłby się plecami do kogoś w potrzebie. Jednakże kiedy Christy wprowadza się do ich domu, Mercy nie może oprzeć się wrażeniu, że coś jest nie tak. Jej przeczucia szybko się potwierdzają a prawdziwe intencje rywalki wychodzą na jaw.

Dodatkowo okazuje się, że prześladowca Christy nie jest zwykłym złym człowiekiem – a właściwie w ogóle nie jest człowiekiem. Trup zaczyna ścielić się gęsto i Mercy musi odsunąć na bok osobiste urazy, żeby zmierzyć się z istotą o mocy zdolnej zniszczyć świat.

 Źródło: informacja prasowa