Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Książki

Zapowiedź kolejnego numeru Nowej Fantastyki

Co czeka fanów w najnowszym numerze „Nowej Fantastyki”? Nie zabraknie oczywiście wyczekiwanego przez fanów „Suicide Squad”, a także rozważań o ewolucji Orków, a także interesujących opowiadań i wywiadów. Szczegóły poniżej!

Andrzej Kaczmarczyk – „Uwolnić Orków”

Orkowie przeszli daleką drogę – od zdegenerowanych, bezlitosnych sługusów zła we „Władcy pierścieni” do dzielnych wojowników ze współczesnych gier komputerowych. Tylko czy ci dzisiejsi szlachetni barbarzyńcy to jeszcze ta sama rasa?

Piotr Piskozub – „Antybohater potrzebny od zaraz”

Suicide Squad, oddział złoczyńców zmuszonych działać w słusznej sprawie, wprowadza odbiorcę popkultury w wyjątkowo przewrotną pułapkę: choć to dranie, będziemy im kibicować i przyjmować ich kryteria moralne.

Joanna Wołyńska – „America the beautiful”

Nigdy nie byłam w USA, co nie przeszkadza mi mieć w głowie dokładnego obrazu ulic Nowego Jorku, kalifornijskich przedmieść, osiedli przyczep kempingowych z Midwestu i Wielkiego Kanionu ciągnącego się przez pół kontynentu. Odkąd w Kalifornii zaczęto kręcić filmy, mieszkańcy innych części globu zostali poddani enkulturacji amerykańskimi wyobrażeniami.

Krzysztof Piasek – „Fantastyka.pl – portal do innego świata”

Witajcie! Za moimi plecami widzicie niezwykły gmach, od lat będący portalem do innego świata. Nie bez powodu nad wejściem opalizuje wielki napis: Fantastyka.pl.

Ponadto w numerze:
– wywiad z Kenem Liu,
– nagrodzone Nebulą opowiadanie Alyssy Wong,
– opowiadanie Kelly Link ze zbioru nominowanego do Pulitzera,
– felietony, konkursy i inne stałe atrakcje.

NF 08 2016 okladka

Źródło: informacja prasowa