Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Książki

Zapowiedź nowych wydań powieści Žambocha

Wyjątkowa kolekcja książek Miroslava Žambocha wydana w nowej autorskiej serii w nowych oprawach graficznych. Niezmiennie doskonała treść, zupełnie nowa świetna forma – czyli heroic fantasy w najlepszej odsłonie!

W serii ukażą się m.in.:

„Wojna absolutna” (NOWOŚĆ! PREMIERA 14.09.2016)
„Posledni bere vse (Dlouhy sprint s ozvenou)” (NOWOŚĆ! PREMIEA 2017)
„Sierżant” (PREMIERA nowego wydania 14.08.2016)
„Na ostrzu noża” (PREMIERA nowego, jednotomowego wydania 14.08.2016)
„Krawędź żelaza” (PREMIERA nowego, jednotomowego wydania 14.09.2016)
„Koniasz. Wilk samotnik” (PREMIERA nowego, jednotomowego wydania 14.09.2016)
„Bez litości” (PREMIERA nowego wydania PAŹDZIERNIK 2016)
„Mroczny zbawiciel” (PREMIERA nowego, jednotomowego wydania 2017)
„Czas żyć, czas zabijać” (PREMIERA nowego wydania 2017)

„Koniasz. Wilk samotnik”, t.1 – premiera nowego wydania już 14 września. Oficjalny opis powieści poniżej:

Wielcy tego świata już o nim wiedzą. Nielegalne polowania na artefakty z przeszłości – Koniasz! Zrujnowany rynek handlu zbożem – Koniasz! Krach na giełdzie szmaragdów – Koniasz! Skandal dyplomatyczny na Pustyni Gutawskiej – Koniasz! Jeden człowiek! Jeden sprawca wszystkich koszmarnych niepowodzeń! Podróżnik, zwiadowca, awanturnik, najemnik. Rusza polowanie, jakiego dotąd nie znała historia. Cesarscy komandosi, wojownicy ninja, Konwent do zwalczania magii i bezlitośni czarodzieje. Wszyscy chcą tylko jednego… Zabić go! Zabić Koniasza! Mordujcie go tak by czuł, że umiera…

ZAMBOCH Wilk Samotnik

14 września zadebiutuje również nowe wydanie „Krawędzi żelaza”, oficjalny opis poniżej:

Z ostrza noża, na krawędź żelaza.

Ostry gość. Wciąż na krawędzi. Jego droga usłana jest trupami prześladowców. Z jednej strony zabójczo skuteczny, z drugiej – po ludzku słaby. Ocali życie w starciu z bandą zakapiorów, a da się sprzedać płatnej kochance. Z twarzą poharataną bliznami. Ze zranioną duszą. Strącony na dno przez własnego ojca. Ścigany przez jego zbirów. Zabijaka z przymusu. Najemnik z konieczności.
Nazywa się Koniasz. A imię jego znaczy wędrowiec, który za wszelką cenę usiłuje zataić swoją tożsamość. Poznaliście go w dwutomowej powieści „Na ostrzu noża”. To trzecia odsłona jego dziejów.
Tuła się po świecie, w którym napisy na wielu miejscach mapy informują, że tam już tylko lwy… Póki co, niezwyciężony.

ZAMBOCH Krawedz Zelaza

O autorze:

Miroslav Žamboch to jeden z najpopularniejszych i najbardziej pracowitych czeskich pisarzy fantasy i s-f. Jego powieści są w Czechach wydawane od ponad 15 lat, dotychczas wydał kilkanaście powieści i zbiorów opowiadań, które zagwarantowały mu renomę porównywalną z tą, jaką w Polsce cieszy się Jarosław Grzędowicz, Andrzej Ziemiański, Jacek Piekara czy Andrzej Sapkowski. Uznanie czytelników zdobył m.in. kreacją niesamowitych, wyrazistych i w całości wyjątkowych postaci, takich jak Koniasz czy Bakly.

Urodził się 13 stycznia 1972 roku w Hranicach na Morawach. Okazał się niebagatelnym umysłem ścisłym – ukończył fizykę na wydziale inżynierii jądrowej Politechniki Praskiej, potem pracował w Instytucie Badań Jądrowych w miejscowości Řež, zajmując się tam między innymi… rozbijaniem atomów.

Jego powieści bywają uznawane za kontrowersyjne; ich cechą charakterystyczną jest duża dawka akcji (i krwi wrogów) oraz kreacje głównych bohaterów – „prawdziwych twardzieli”.

Žamboch jest miłośnikiem sportów ekstremalnych (rowerowy downhill), amatorsko boksuje, walczy w pokazach judo, jego pasją jest również wbieganie na górskie szczyty. Doświadczenia te wykorzystuje w swojej twórczości. Inne zainteresowania: kobiety, wino i śpiew.

Jego ulubione lektury to Władca Pierścieni J.R.R. Tolkiena i Diuna F. Herberta, aczkolwiek jego pisarstwo dzieł tych twórców raczej nie przypomina – Žamboch stawia na akcję.

Źródło: informacja prasowa