Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Książki

Zapowiedź powieści Gdzie śpiewają diabły

Wydawnictwo UROBOROS zaplanowało na przyszły tydzień premierę powieści Magdaleny Kubasiewicz pt. „Gdzie śpiewają diabły”. Tajemnicze zaginięcie siostry prowadzi Piotra do mrocznego Azylu. Jakie sekrety kryje miasteczko na końcu świata?…


Nie mogłam oderwać się od tej powieści, a raczej współczesnej baśni. Nowy utwór Magdaleny Kubasiewicz całkowicie mną zawładnął. Podczas lektur ciągle zachodziłam w głowę, co się stało z sercem śpiewającego Diabła i która opowieść jest prawdziwa. Czy Piotr naprawdę jest w Azylu? A może to wszystko jest tylko snem, jedną z opowieści snutych nad ogniskiem? Jeśli lubicie powieści Neila Gaimana, to koniecznie sięgnijcie po Gdzie śpiewają diabły. Nie zawiedziecie się!

KATARZYNA BERENIKA MISZCZUK

W niewielkim miasteczku pełnym splątanych uliczek, niepokojących tajemnic oraz dziwnych baśni niezwykle łatwo się zgubić. Tutaj diabły mówią dobranoc i śpiewają nad brzegiem czarnego jeziora, a każdy z mieszkańców ma własną wersję lokalnej legendy, od której wszystko się zaczęło i do której wszystko nieuchronnie dąży. Magdalena Kubasiewicz udowadnia, że magia opowieści potrafi być niebezpieczna…

MARTYNA RADUCHOWSKA

Oficjalny opis powieści:

Ewa, siostra bliźniaczka Piotra, zaginęła bez śladu. I chociaż minęło już dziewięć lat, on nadal nie potrafi się z tym pogodzić.
Nieoczekiwanie w sprawie Ewy pojawia się nowy trop. Jej zdjęcie znaleziono w rzeczach Patrycji, dziewczyny zamordowanej w Azylu, miasteczku gdzieś na końcu świata. Śledczy bezradnie rozkładają ręce, a Piotr bez chwili wahania wyrusza w podróż, by dowiedzieć się czegoś więcej.
Azyl przypomina miasteczko z horroru: mała społeczność, mroczne sekrety i zmowa milczenia.

O autorce:

Magdalena Kubasiewicz (ur. 1990) – polska pisarka. Autorka cyklu urban fantasy Królewska wiedźma (powieści Spalić wiedźmę, Wiedźma Jego Królewskiej Mości). Na swoim koncie ma również komedię kryminalną (Topienie Marzanny) oraz powieści obyczajowe (Sonata dla motyla i Jesienny bluszcz). W 2019 roku nakładem wydawnictwa Uroboros ukaże się jej powieść Gdzie śpiewają diabły.

Tytuł: Gdzie śpiewają diabły
Autor: Magdalena Kubasiewicz
wydawca: UROBOROS
ISBN: 978-83-280-5750-0
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Orientacyjna liczba stron: 304
Wydanie : 1
Data premiery: 16.01.2019 r.

Źródło: informacja prasowa