Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Książki

Zapowiedzi Prószyński i S-ka na maj!

W północ się odzieję Terry Pratchett – premiera 17 maja!

Kiedy ludzie zwracają się przeciw czarownicom, cierpią niewinni

Tiffany Obolała jest czarownicą. Bardzo się stara, pomagając mieszkańcom Kredy. Nawet jeśli jej praca obejmuje głównie bandażowanie nóg i ma niewiele wspólnego z… no magią. I utrudnia sen.

Ale gdzieś, kiedyś  istniał splątany kłąb zła i pogardy, nienawiści i wrogości. Teraz się przebudził. Budzi też dawne opowieści, te o złych, starych czarownicach. I nagle Tiffany nie jest już taka pewna, czy postępuje słusznie. A jej mali sprzymierzeńcy – waleczni Nac Mac Feeglowie – tylko wszystko komplikują. Sytuacja powinna się poprawić, kiedy Tiffany wreszcie porządnie się wyśpi. Ale wcale się nie poprawia.

I wkrótce stanie się o wiele, wiele gorsza…

 

altWydawnictwo będzie także kontynuować cykl Powrót do domu autorstwa Orsona Scotta Carda. Wezwanie Ziemi to drugi tom tej serii.

Wezwanie Ziemi Orson Scott Card – premiera 10 maja!

Druga po Pamięci Ziemi część znakomitego cyklu mistrza science fiction!

Naddusza uświadamia sobie, że nie może już skutecznie ochraniać mieszkańców Harmonii przed ich autodestrukcyjnymi skłonnościami. W celu dalszego wypełniania swojej misji musi uzyskać pomoc od Opiekuna Ziemi – nadrzędnej sztucznej inteligencji. Ingeruje zatem w umysły wybranych ludzi, aby skłonić ich do powrotu na opuszczoną przed milionami lat ojczystą planetę…

 

 

 

 

altW Serii Nowej Fantastyki ukaże się natomiast Namiestniczka. Księga II Wiery Szkolnikowej, wchodząca w skład epickiej Trylogii Suremu.

Namiestniczka. Księga II Wiera Szkolnikowa

Drugi tom epickiej Trylogii Suremu!

Po latach rządów, zgodnie z obietnicą kapłanek, w spokoju i ciszy odeszła namiestniczka Enrissa Złotowłosa. Władzę w Imperium Anryjskim przejęła jej następczyni, Salome Jasna. Brak jej jednak siły charakteru poprzedniczki, co wykorzystuje Wielka Rada, sprawująca faktyczną władzę.

Tymczasem kraj dotykają nieszczęścia. Słabość nowej namiestniczki wykorzystują także wielbione przez nią elfy. Stają się brutalne i butne, wdają się w spory z ludźmi. Nienawiść między nimi a innymi mieszkańcami Imperium rośnie. W miastach płoną stosy.

Zaraza zbiera krwawe żniwo.

Jedyną nadzieją dla udręczonej krainy jest powrót prawowitego władcy – króla, o którym mówi proroctwo.