Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Książki

Zbliża się premiera Otchłani

Ostatni tom bestsellerowego cyklu Petera V. Bretta OTCHŁAŃ Księga II będzie miała premierę JUŻ 9 maja!

Cykl Demoniczny – już dawno podbił bestsellerowe topki na całym świecie!

Został przetłumaczony i wydany w Niemczech, Grecji, Japonii, Rosji, Czechach, Francji, Hiszpanii, Danii, Portugalii, Indonezji, Tajwanie, Holandii, Korei Południowej, Chinach, Turcji, Włoszech, Bułgarii, Węgrzech, Rumunii, Serbii i Estonii, gdzie podbija serca kolejnych czytelników.

Prawa do ekranizacji zostały nabyte przez hollywoodzkiego reżysera Paula W.S. Andersona i producenta Jeremy’ego Bolt. Duet ten współpracował wcześniej przy serii filmów Resident Evil.

Pierwszy tom cyklu pt.: „Malowany człowiek” został umieszczony na liście 10 najlepszych książek fantastycznonaukowych i fantasy 2008 roku według serwisu Amazon UK. Został też nominowany do pierwszej nagrody David Gemmell Legend Award.

O książce:

Od niepamiętnych czasów nocą władają krwiożercze demony, za sprawą których świat ludzi skurczył się do odosobnionych skupisk. Jedyna nadzieja na ocalenie to garść częściowo zapomnianych zaklęciach ochronnych.
Ludzkość musi stanąć do ostatecznej bitwy, w której, jak się zdaje, nie ma żadnych szans.
Arlen, Jardir i Renna porywają się na skrajne szaleństwo, wierząc, że ich poświęcenie da ludziom jakąkolwiek, choćby minimalną szansę.
Muszą zmusić schwytanego księcia demonów, by zaprowadził ich do Otchłani, gdzie Matka Demonów rodzi nieprzeliczoną armię. Żadne z nich nie oczekuje, iż zdoła powrócić na powierzchnię.
Drużyna straceńców staje przed bramami Otchłani. Nie ma już odwrotu, nie ma miejsca na wątpliwości ani czasu na wahanie.

Jednak najcięższą walkę każdy z bohaterów stoczy sam ze sobą.
Aby zwyciężyć muszą poświęcić to co kochają najbardziej.
Jeśli zawiodą, po ludzkości nie pozostanie nawet ślad.
Sharak Ka – ostatnia wojna przeciwko demonom – dobiega końca.
To jest właśnie czas roju!

otchłańT2 02

 

otchłańT1 14 1

Peter V. Brett
Autor najbardziej błyskotliwego fantastycznego debiutu ostatnich lat. Powieścią „Malowany człowiek” rozpoczął inwazję na księgarskie rynki całego świata. Ledwie się ukazała, a prawa do wydania książki mają już m.in. kraje Ameryki Północnej, Wielka Brytania, Niemcy, Francja, Grecja, Japonia, Rosja, Polska, Czechy i Hiszpania.
Podkreśla, że jego pierwszą znaczącą lekturą – pozaszkolną i bez obrazków – był „Hobbit”. Po starszym bracie odziedziczył też komiksy X-Man. Pisarz uważa, że te dwa, z pozoru mało znaczące fakty, ukształtowały jego dorosłe życie.
Studiował na uniwersytecie w Buffalo. Zdobył licencjat z j. angielskiego, krótko zgłębiał historię sztuki. Prowadził sklep z komiksami. Następnie pracował w wydawnictwie medycznym, gdzie, jak dziś ocenia, siedząc w biurowym boksie roztrwonił 10 najlepszych lat swego życia. Pisał książki, z których nie miał nadziei żyć.

PETER V BRETT by Karsten Moran square

Autor najbardziej błyskotliwego fantastycznego debiutu ostatnich lat, w maju odwiedzi POLSKĘ!

  • podczas PYRKONU – największego Festiwalu Fantastycznego w Polsce
  • W Krakowie, Wrocławiu, Warszawie w ramach Apostrof’u – Międzynarodowego Festiwalu Literatury

PROGRAM
15.05 – KRAKÓW – 18:00 – empik Bonarka
16.05 – WROCŁAW – 18:00 – empik Renoma
18-19.05 – POZNAŃ – PYRKON
20.05 – WARSZAWA – 12:00 – Teatr Powszechny

PeterinPoland

Link do wydarzenia:
https://www.facebook.com/events/1528008420654461/ 

Źródło: informacja prasowa