Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Książki

Znamy datę premiery Ognia i krwi George’a R. R. Martina

 

Pisarz ogłosił oficjalnie datę premiery swojej nowej powieści. I niestety nie sa to „Wichry Zimy”, ale inna powieść ze świata „Pieśni lodu i ognia”. Już 20 listopada w Stanach Zjednoczonych ukaże się „Ogień i krew” („Fire & Blood”).

„Ogień i krew” można określić mianem prequela „Gry o tron” – przedstawi ona losy rodu Targaryenów. Akcja powieści jest bowiem osadzona 300 lat przed wydarzeniami z “Pieśni lodu i ognia”, w okresie, gdy Westeros było we władaniu smoków. Amerykańskie wydanie będzie liczyło 989 stron, a Martin podkreśla, że nie będzie to standardowa powieść. Książka jest bowiem stworzona na wzór historii rodu spisanej przez arcymistrza Gyldayna.

martin cover

 

martin ilustr 1

Polskie wydanie powieści również ma ukazać się jeszcze w tym roku, ale na chwilę obecną nie podano dokładnej daty premiery. Oficjalna informacja od polskiego wydawcy, Zysk i S-ka poniżej:

Ballantine Bantam Dell opublikuje OGIEŃ I KREW, nową książkę George’a R. R. Martina, w Stanach Zjednoczonych i w Kanadzie dostępną od 20 listopada 2018, pod szyldem swojego amerykańskiego imprintu Bantam Books. Voyager, imprint HarperCollins, wieloletni wydawca Martina w Wielkiej Brytanii, opublikuje OGIEŃ I KREW w Zjednoczonym Królestwie oraz państwach Wspólnoty Narodów (z wyłączeniem Kanady) również 20 listopada 2018. Stali wydawcy Martina w pozostałych krajach dołączą do równoczesnej publikacji, m.in. Penhaligon w Niemczech, Éditions Pygmalion we Francji, Arnoldo Mondadori we Włoszech, Penguin Random House w Meksyku i Ameryce Południowej, Luitingh-Sijtoff w Holandii oraz Zysk i S-ka w Polsce, razem z innymi wydawcami, którzy zostaną dopiero ogłoszeni.

Rozgrywający się trzysta lat przed wydarzeniami z cyklu Pieśń Lodu i Ognia tom opowieści OGIEŃ I KREW, pierwszy z dwóch zaplanowanych, opisuje kluczowe wydarzenia z historii rodu Targaryenów w Westeros i stanowi kronikę podboju, który zjednoczył Siedem Królestw pod rządami Targaryenów poprzez Taniec ze Smokami: wojnę domową, nieomal zakończoną upadkiem dynastii. Czytelnicy mieli szansę zapoznać się z niewielkimi fragmentami tej opowieści już wcześniej, w rozsianych po całym cyklu Świat Lodu i Ognia wzmiankach oraz w kilku drobnych tekstach zamieszczonych w antologiach. Jednakże kompletna historia rodu Targaryenów pojawia się po raz pierwszy dopiero w tej książce. Z ponad 75 nowymi, czarno-białymi ilustracjami autorstwa Douga Wheatleya, OGIEŃ I KREW przyniesie czytelnikom całkowicie nowe spojrzenie na ten fascynujący wątek historii Westeros. Będzie to wyjątkowa pozycja dla każdego fana.

„Nie, zima nie nadchodzi… przynajmniej nie w 2018 roku. Będziecie musieli czekać dalej na WICHRY ZIMY. Jednakże będziecie mogli powrócić do Westeros jeszcze w tym roku” – powiedział George R.R. Martin. „Chciałbym podkreślić… a właściwie wręcz wykrzyczeć, że OGIEŃ I KREW nie jest powieścią. Nie jest to tradycyjna narracja i nigdy nie miała taką być… Nazwijmy tę książkę, powiedzmy, wyimaginowaną historią. Zasadnicza kwestią tej formuły jest wyraz „historia”. Sam uwielbiam czytać wciągające historie i do tego tutaj dążyłem. A ja powracam do WICHRÓW ZIMY”.

Źródło: zysk.com.pl