Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Książki

Zostańcie Na nocnej zmianie!

Oficjalna premiera antologii „Na nocnej zmianie”, która zawiera zwycięskie opowiadania z I edycji ogólnopolskiego konkursu literackiego „Pióra Falkonu”, będzie mieć miejsce za tydzień na Falkonie. Jednak już od dziś, 28 października, możecie znaleźć ją w księgarniach.

Oficjalny opis antologii poniżej:

Dotrzeć tam, gdzie nie dotarł żaden człowiek. Zbiór najlepszych konkursowych opowiadań obiecujących autorów, którzy odpowiedzieli na wezwanie polskiego Fandomu i wzięli udział w konkursie „Pióra Falkonu”. Zaproszenie otrzymali także mistrzowie gatunku i kilku z nich podjęło rękawicę, by zmierzyć się z nowym pokoleniem. Znajdziecie tu różne światy, posmakujecie potraw literackich przyrządzonych na wolnym lub gwałtownym ogniu. Znajdziecie się zarówno na polu bitwy, jak i w świecie wirtualnym. Efekt tego kalejdoskopu oceńcie sami, bo za rok nowa edycja. Kto wie może i wasz tekst, który zawsze chcieliście napisać, tam się znajdzie.

W zbiorze „Na nocnej zmianie” znalazły się teksty takich popularnych pisarzy jak: Agnieszka Hałas („Panicz z Ertel-Sega”), Michał Gołkowski („Czas martwy”), Andrzej Pilipiuk („Emeryt”), Marcin Podlewski („Ekstrapolacja”) i Marcin Przybyłek („Future Fame”). Ze zwycięskich tekstów konkursowych „Pióra Falkonu” znajdziecie w publikacji następujące opowiadania:

Anna Szumacher – „Na nocnej zmianie”
Alicja Janusz – „Tarantela dla głupców”
Justyna Lech – „Dziewiąty poziom”
Marek Pietrusewicz – „Chronowizor”
Dorota Panecka – „Bohaterowie”
Dagmara Adwentowska – „Ku nieznanym lądom”
Tomasz Przyłucki – „Dno morza”
Adam Podlewski – „Patrząc w jedną stronę”
Przemysław Hytroś – „Uwierz w szczura”
Barbara Gawrońska Pettersson – „Wheatherby”
Piotr Janas – „Prosto w słońce”
Tomasz Graczykowski – „Wszczepiarz Link Overdose”
Krzysztof Abramowski – „Ampułka”
Tomasz Sobiesiek – „Astralker: Drugie dno”

Na nocnej zmianie

Źródło: Fabryka Słów