Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Książki

Zysk zaprasza do domu robaka

Propozycja dla wielbicieli mrocznych opowieści w stylu dark fantasy. Wydawnictwo Zysk i S-ka przygotowuje się do premiery nowej powieści George’a R.R. Martina „W domu robaka” („In the house of the worm”).

Oficjalny opis powieści, która zadebiutuje już 22 października:

Pod walącym się w gruzy miastem na zapomnianej planecie kryje się świat pełen spisków i zdrady. Młody Annelyn wiódł w podziemnym mieście życie człowieka uprzywilejowanego, ale gdy na oczach jego szlachetnie urodzonych przyjaciół upokorzył go sprytny łowca grounów zwany Dostarczycielem Mięsa Annelyn, na spółkę z tymi samymi przyjaciółmi, stworzył skomplikowany plan, mający mu umożliwić wywarcie zemsty. Jednakże plan kończy się niepowodzeniem i Annelyn musi zapuścić się w podziemne czeluści, gdzie odkrywa straszliwą prawdę o mitycznym Białym Robaku, któremu oddawali cześć jego przodkowie…

* * * * *

“W domu robaka” to niepokojąco klaustrofobiczna, straszliwa i mroczna opowieść opisująca niepowtarzalny świat. George R.R. Martin po raz kolejny w sposób metaforyczny opowiada o bezsensowności wojny i o tym, że lubimy sobie wyobrażać nieprzyjaciół jako bezmyślnych, pozbawionych twarzy morderczych obcych.