Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Aktualności, Filmy

Olivia Colman jako Union Jack w Secret Invasion?

Najnowsze medialne pogłoski sugerują, że Olivia Colman sportretuje postać Union Jack w nadchodzącym serialu „Secret Invasion” od Marvel Studios.

Już wcześniej, w „Spider-Man: Daleko od domu” oraz „WandaVision”, dostaliśmy nawiązania do „Secret Invasion”. W scenach po napisach zobaczyliśmy Talosa pod postacią Skrulla oraz Nicka Fury’ego w Kosmosie, a także rozmowę Monici Rambeau ze Scrullami planującymi jej spotkanie z Furym. Niestety, o samym serialu „Secret Invasion” wiadomo niewiele.

Portal The Illuminerdi donosi jednak, że ma się w nim pojawić Union Jack. Zagra go jednak Olivia Colman! Brytyjska aktorka jest znana z występów w takich produkcjach jak „The Crown”, „Faworyta” czy „Broadchurch”.

Na łamach komiksów czytelnicy mogli spotkać trzech Union Jacków. Byli to kolejno: James Montgomery Falsworth, jego syn Brian Falsworth oraz Joseph Chapman. Interesujący jest fakt, że James Montgomery Falsworth pojawił się już w MCU – w filmie „Kapitan Ameryka: Pierwsze starcie”. Był tam członkiem drużyny Howling Commandos.

Pierwszy sezon „Secret Invasion” będzie liczyć sześć odcinków. Potwierdzonymi członkami obsady są: Samuel L. Jackson, Ben Mendelsohn, Cobie Smulders, Emilia Clarke, Kingsley Ben-Adir, Carmen Ejogo, Killian Scott oraz właśnie Olivia Colman. Twórcą serialu jest Kyle Bradstreet, który stworzył także scenariusz projektu. Za kamerą stanął duet filmowców w składzieThomas Bezucha i Ali Selim.

„Secret Invasion” wchodzi w skład 5. Fazy MCU i ma pełnić funkcję bezpośredniego sequela filmu „Kapitan Marvel” i „Spider-Man: Daleko od domu”. Premiera wiosną 2023 roku na Disney+.