Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Różne

Asystentka pisarza fantasy- zdobywca dwóch World Fantasy Award od 23 stycznia

Wyjątkowe wydarzenie rozpoczynające dwudziesty jubileusz działalności Wydawnictwa Mag. ASYSTENTKA PISARZA FANTASY- opowiadanie , które zdobyło dwie jednoczesne nagrody World Fantasy Award i mikropowieść PORTRET PANI CHARBUQUE wydane w jednej książce przez Wydawnictwo Mag w księgarniach od 23 stycznia.

ASYSTENTKA PISARZA FANTASYto zdobywca dwóch World Fantasy Award w 2003 roku: za najlepsze opowiadanie („Stworzenie”) oraz najlepszy autorski zbiór! Recenzja w „Publishers Weekly” oraz miejsce na ich liście „Najlepszych Książek Roku

PORTRET PANI CHARBUQUE .Ta tajemnicza i nastrojowa powieść opowiada historię portrecisty Piero Piambo, który otrzymuje zlecenie inne od wszystkich. Pani Charbuque, bogata i skryta kobieta, zamawia u niego swój portret, jednak stawia dziwaczny warunek: Piambo może jej zadawać pytania na dowolny temat, ale pod żadnym pozorem nie wolno mu jej zobaczyć. Tak rozpoczyna się oszałamiająca i wciągająca literacka podróż do świata pani Charbuque oraz Nowego Jorku w roku 1893. W recenzji New York Times napisano: Dziwna i poruszająca opowieść o obsesji, inspiracji i nadnaturalnych zjawiskach przyprawiona szczyptą morderstwa… Zwroty akcji nie pozwalają ani na chwilę odłożyć książki.

PORTRET PANI CHARBUQUE to ekscentryczna i satysfakcjonująca powieść. Ford łączy fantastykę, naukę, mistycyzm i sztukę, umieszczając akcję w wiktoriańskim Nowym Jorku, a jego dzieło przypomina powieści Edith Wharton, tylko że za dwukołowymi dorożkami kryją się potajemne i groźne cienie.

Tytuł: Portret pani Charbuque/Asystentka pisarza fantasy
Autor: Jeffrey Ford
ISBN: 978-83-7480-286-4
Tłumaczenie: Robert Waliś
Oprawa: twarda
Format: 135×202
Liczba stron: 528
Rok wydania: 23 stycznia 2013
Cena detaliczna: 49,00 zł