Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Różne

Czego Vin Diesel nauczył się z Silmarillionu J. R. R. Tolkiena?

Promocja „Łowcy czarownic” trwa w najlepsze i z tego tytułu coraz częściej spotykamy na różnych serwisach wywiady z odtwórcą głównej roli, Vinem Dieselem. Dziś mamy dla Was materiał, który nie wiąże się bezpośrednio z filmem a z osobistymi zainteresowaniami aktora.

W wywiadzie dla io9 Aktor przyznał, że bardzo ceni sobie „Silmarillion” J. R. R. Tolkiena i wszystko to, czego się z tej książki nauczył, starał się przenieść na graną przez siebie postać. Najbardziej zafascynowało go podejście autora do tematyki śmierci. Bohater „Łowcy czarownic” jest nieśmiertelny i zgodnie z tym, co pisał Tolkien, Diesel chciał pokazać, że śmiertelność jest darem a długowieczność prawdziwym przekleństwem. Zdaniem aktora autor przetarł szlaki w kwestii takiego pojmowania życia i śmierci i wpływ „Silmarillionu” na graną przez niego postać będzie widoczny.

Aktor zwrócił też uwagę na to, że w „Łowcy czarownic” będzie grał Elijah Wood, który znany jest przede wszystkim z „Władcy Pierścieni”. Z pewnością więc w filmie dostrzeżemy więcej wpływów twórczości Tolkiena. Całość wywiadu możecie przeczytać tutaj.

Spodziewalibyście się, że Vin Diesel zaczytuje się Tolkienie?