Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Różne

Czy Lucy Lawless powróci jako Xena?

“Xena: wojowniczka księżniczka” to chyba jeden z najbardziej popularnych seriali fantasy lat 90. Na fali róznego rodzaju nowych wersji starych hitów serial może wkrótce doczekać się reboota.

Serwis Comicbookresources w wywiadzie z grającą wcześniej Xenę Lucy Lawless poruszył temat powrotu bohaterki na mały ekran. Lawless powiedziała, że na tym etapie nie jest w stanie nic powiedzieć, bo plany producentów nie są jeszcze dokładnie znane. Przypomnijmy, że w oryginalnej serii Xena ginie więc ponowne wprowadzenie jej na ekrany wiązałoby sie z koniecznością odejścia od oryginału lub też, co bardziej prawdopodobne, zrobienie czegoś na wzór prequela ostatniego sezonu. Sama aktorka przyznała, że postać Xeny jest dla niej bardzo ważna i chętnie pojawiłaby się w kontynuacji.

Lawless znana jest ze swojego działania na rzecz równouprawnienia kobiet i pasowała do roli Xeny jak nikt inny. Dlatego ciężko jest sobie wyobrazić serial bez tej aktorki. Wytwórnia rozmawiała też z innymi aktorami, którzy pojawili się w produkcji. Jeśli wszystko się powiedzie, to możemy liczyć na oryginalną Gabrielle i takiego samego Aresa. Pytanie tylko, czy to rzeczywiście ma sens?