Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Różne

Deadpool doczeka się nowej miniserii

Choć film o Deadpoolu nie wszedl jeszcze do kin, to popularność szalonego antybohatera znacznie wzrosła w ostatnim czasie. Nic więc dziwnego, że niedługo na amerykańskim rynku ukaże się nowa miniseria komiksów o tej postaci.

Za scenariusz “Deadpool And The Mercs For Money” odpowiada Cullen Bunn a grafiką zajął się Salva Espin. Komiks będzie opowiadać o współpracy Deadpoola z ekipą najgroźniejszych antybohaterów Marvela. Oto, jak Bunn zapowiada nowy cykl:

W Deadpoolu nauczyliśmy się do tej pory, że Wade zatrudniał kilku najemników do pracy. W tej serii widzimy jak pracują razem przy dość szalonej misji, która stawia ich na celowniku wielu zabójców z Marvel Universe, rzezimieszków i morderców – zarówno starych jak i nowych bohaterów, którzy nie cofną się przed niczym, by zabić Deadpoola i jego załogę. The Mercs For Money odkryją, co może być najbardziej cennym artefaktem we wszechświecie, i że każdy chce go posiąść- od geniuszy zbrodni, przez kosmitów, do demonicznych pomiotów.

Miniseria będzie się składać z 5 zeszytów. Pierwszy zeszyt ma trafić do sprzedaży już w lutym, czyli wtedy, gdy na ekrany kin wchodzi film o Deadpoolu.