Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Różne

Dlaczego Nicolas Cage nie zagrał we Władcy Pierścieni?

Nicolas Cage jest powszechnie szanowanym aktorem, choć trzeba przyznać, że z biegiem lat ma na swoim koncie coraz mniej znaczących ról. Poza tym, w pewnym momencie jego twarz pojawiała się w tak wielu produkcjach, że nawet najwierniejsi fani mieli go dosyć. Niedawno aktor powrócił do medialnego życia i w jednym z wywiadów poruszono temat “Władcy Pierścieni”.

Przypomnijmy, że Cage był brany pod uwagę w trakcie castingów do roli Aragorna. Ostatecznie jednak aktor wycofał się ze starania o tę rolę, która w końcu przypadła Viggo Mortensonowi. Wiele osób uważa, że była to najgorsza decyzja w zawodowym życiu Cage’a- w końcu “Władca Pierścieni” był pewnym hitem jeszcze zanim rozpoczęły się zdjęcia. Sam aktor w rozmowie z Newsweekiem przyznał, że w tym czasie w jego życiu było kilka spraw, które uniemożliwiały mu podróżowanie po świecie i dłuższe przebywanie poza domem. Nie była to więc w stu procentach jego decyzja. Dodał też, że dzięki temu, że nie brał w filmie udziału, mógł się nim bardziej cieszyć jako zwykły widz.

Jednocześnie Cage wyznał, że ma świadomość, jak wiele ta rola zmieniłaby w jego życiu i gdyby ta sytuacja miała się powtórzyć, to najprawdopodobniej by ją przyjął. Jak sądzicie, czy gdyby Cage wcielił się w Aragorna film dużo by zyskał, a kariera aktora nie miałaby aż tylu kiepskich etapów?