Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Różne

HBO zrobi serial na podstawie Watchmen?

Władze stacji HBO podały do wiadomości, że trwają rozmowy z Zackiem Snyderem odnośnie serialu “Watchmen”. Kultowy komiks Alana Moore’a i Dave’a Gibbsona doczekał się już kinowej adaptacji w wykonaniu Snydera i stacja liczy, że jej sukces uda się powtórzyć.

Serwis Collider donosi, że póki co wszystko jest na etapieluźnych rozmów, ale obie strony wydają się bardzo zainteresowane projektem. Znając jednak politykę HBO ich chęci wkrótce mogę się wypalić i serial nie powstanie. Wiadomo jednak, że we wstępne rozmowy zaangżowani zostali równiez przedstawiciele Warner Bros, więc sprawa wygląda na poważną.

Film “Watchmen. Strażnicy” Zacka Snydera spotkał się z taką samą ilością zachwytu co jęków zawodu. Jedni fani doceniali wierność komiksowemu oryginałowi, gdy drudzy na to narzekali. Mroczny klimat produkcji zachwycił wielu widzów, ale niektórzy uznali go za zbyt wystylizowany. Te sprzeczne opinie wpłynęły na sprzedaż filmu, który zarobił 185 milionów dolarów przy budżecie w wysokości 130 milionów.

Media spekulują na temat tego, jak mógłby wyglądać serial. Czy Snyder znów zafunduje nam bezprośrednią adaptację, czy raczej poszaleje z fabułą? I właściwie jaka będzie jego rola w produkcji? Plotki głoszą, że nie musi stawać za kamerą, równie prawdopodobne jest napisanie przez niego scenariusza. Kolejne pytania jakie zadają sobie dziennikarze dotyczą tego, na ile serial może być związany z kinową produkcją. W 2012 roku ukazały się komiksowe prequele “Watchmen” i niektórzy sugerują, że to w oparciu o nie powstanie serial.

W tym wszystkim jedna rzecz wydaje się być bezdyskusyjna- serial “Watchmen” doskonale wpisywałby się zarówno w politykę HBO jak i obecne trendy. Czyżby szykował się hit na miarę “Gry o tron”?