Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Różne

Ogólnopolski Konwent Gier i Fantastyki Ruda Mithrilu: Mroczna Legenda pod patronatem Kawerny

W dniach 16 i 17 stycznia odbędzie się w Rudzie Śląskiej Ogólnopolski Konwent Gier i Fantastyki “Ruda Mithrilu: Mroczna Legenda”. Jest to pierwsza edycja tego konwentu a Nasz serwis objął go właśnie patronatem.

“Ruda Mithrilu: Mroczna Legenda” jest organizowana przy współudziale Sklepu Internetowego „Mithrill” oraz Miejskiego Centrum Kultury w Rudzie Śląskiej. Celem wydarzenia jest integracja miłośników i pasjonatów gier planszowych, fabularnych, karcianych, literatury z gatunku fantastyki i science fiction, a także popularyzacja tej formy rozrywki wśród osób, które dotychczas nie miały styczności ze światem fantastyki. Organizatorzy imprezy chcą też pokazać, że nie tylko w wielkich miastach, takich jak Poznań, Warszawa, Kraków czy Toruń, jest możliwe zorganizowanie takiego wydarzenia. W programie konwentu znalazły się takie atrakcje jak:

-„games-roomy” – wydzielone pomieszczenia, w których można zagrać w różne gry, poznać je, nie będąc zmuszonym do zakupu jedynie na podstawie opisów czy rekomendacji sprzedawców

-konkursy z nagrodami

– stoiska, na których można zaopatrzyć się w zarówno nowe, jak i dotychczas istniejące pozycje

– całonocny LARP (Live Action Role Play), w którym uczestnicy będą mogli, odgrywając swoje role, rozwiązać tajemnicę ze świata Legend Cthulhu, stworzonych przez Howarda Philipa Lovecrafta i dowiedzieć się więcej o mrocznych zakamarkach ludzkiej wyobraźni

-bitwa LARPowa o przyszłość Śródziemia

– prelekcje zaproszonych gości.

Na tej stronie znajdziecie szczegóły dotyczące konwentu i dowiecie się o zapisach na poszczególne atrakcje i wydarzenia. Wejście na dwudniową imprezę jest póki co darmowe. Serdecznie polecamy!