Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Różne

Pierwsza grafika zapowiadająca spektakl Harry Potter and The Cursed Child

Choć potteromaniacy  nie ustają w wysiłkach, by dowiedzieć się czegoś więcej o nadchodzącym spektaklu, to J. K. Rowling uparcie milczy. Już pod koniec października ma ruszyć sprzedaż biletów na lipcowy pokaz, a do sieci trafiła pierwsza grafika zapowiadająca sztukę.

Poniższa grafika zdaje się pokazywać tytułowe Przeklęte Dziecko. Oczywiście, nie wiadomo kim ono jest, bo zarówno autorka serii jak i reżyserzy spektaklu nie zdradzili zbyt wiele na temat fabuły. Niektórzy uważają, że Przeklętym Dzieckiem jest sam Harry, choć Rowling w jednym z wywiadów przyznała, że sztuka nie jest prequelem, więc nie może dotyczyć dzieciństwa czarodzieja. Bardziej prawdopodobne jest, że chodzi o jedno z dzieci bohaterów serii. Z opisu na stronie spektaklu wywnioskować można, że dużą rolę odegra Albus, najmłodszy syn Pottera, któremu nieco przeszkadza bycie potomkiem słynnego czarodzieja. Nie wiadomo jednak, czy to on będzie Przeklętym Dzieckiem.

Premiera “Harry Potter and The Cursed Child” zapowiedziana jest na lipiec 2016 roku a sztuka podzielona zostanie na dwie części, bo zdaniem twórców spektaklu historia jest zbyt epicka, by zmieścić ją w pojedynczym przedstawieniu. Jutro zamknięta zostanie lista mailingowa, która uprawnia do zakupu biletów w pierwsze kolejności. Wciąż jeszcze możecie się na nią zapisywać pod tym adresem.