Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Różne

Przebierz się i przyjdź na „Comic-Con Epizod V: Fani kontratakują”!

Już za tydzień – 23 listopada – na ekrany wybranych kin w Polsce wejdzie film Morgana Spurlocka, twórcy słynnego „Super Size Me”, opowiadający o jednym z największych na świecie festiwali popkultury. O miejscu gdzie lord Darth Vader przytula się ze Spider-Manem, gdzie Batman przechadza się obok Sylvestra Stallone’a i Bruce’a Willisa, a postaci z gier wideo kupują komiksy na oczach zachwyconych fanów. Tym miejscem jest Comic-Con w San Diego, gdzie raz do roku bije serce całego amerykańskiego przemysłu rozrywkowego.

„Comic-Con Epizod V: Fani kontratakują” premierowo pojawi się w 5 miastach w Polsce, a ci z widzów, którzy podczas pierwszego weekendu przyjdą do kina przebrani za ulubione postaci z filmów, komiksów, gier, seriali, czy książek mogą liczyć na nagrody. Pierwszych 10 przebranych osób podczas każdego seansu będzie mogło kupić bilet za połowę ceny, natomiast spośród tych, którzy przyślą do Gutek Film zdjęcie z kina w przebraniu wybierzemy najlepsze kostiumy i nagrodzimy komiksami oraz filmami na DVD.

Zdjęcia można wysyłać do końca listopada na adres szymon@kultura.com.pl

„Comic-Con Epizod V: Fani kontratakują” portretuje ten kulturowy fenomen, śledząc losy pięciu uczestników tej imprezy, który wybierają się do San Diego, by zrealizować swoje marzenia. Ale w filmie pojawiają się także wielkie gwiazdy popkultury, których życie zmienił Comic-Con, a oni zmienili współczesną rozrywkę. Wśród nich m.in. Stan Lee (twórca Spider-Mana), Joss Whedon („Firefly”, „Avengers”), Frank Miller („Sin City”, „300”), Kevin Smith („Clerks. Sprzedawcy”), Matt Groening („Simpsonowie”), Seth Rogen („Wpadka”), Eli Roth („Hostel”, „Bękarty wojny”) i wielu innych.

Lista kin, w których premierowo będzie grany „Comic-Con Epizod V: Fani kontratakują”:

Kino Luna (Warszawa)
Kino Wisła (Warszawa)
Kino Pod Baranami (Kraków)
Kino Kika (Kraków)
Kino Pionier (Szczecin)
Kino Nowe Horyzonty (Wrocław)
Kino Światowid (Katowice)