Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Różne

Robin of Sherwood: The Knights od Apocalypse, czyli kolejna ciekawa akcja crowdfundingowa

Crowdfunding zyskuje na popularności a projekty, które dzięki niemu powstały niejednokortnie okazały się prawdziwymi hitami. Dziś chcielibyśmy zwrócić Waszą uwagę na jedną z takich akcji.

“Robin of Sherwood: The Knights of Apocalypse” to słuchowisko produkcji Bafflegab Productions, ekipy odpowiedzialnej za “Hammer Chillers” i “The Brenda and Effie Mysteries”. Scenariusz do “The Knights of Apocalypse” powstał pierwotnie jako kontynuacja brytyjskiego serialu o przygodach Robin Hooda, który emitowany był w latach 1984-1986. Skryptu nigdy nie wykorzystano i teraz Bafflegab Productions chce oddać swoisty hołd tej serii tworząc słuchowisko na jego podstawie. W projekt zaangażowani są też aktorzy z serialu, którzy na potrzeby nagrania ponownie wcielą się w grane przez siebie postacie.

Adaptacji scenariusza podjął się John Dorney, który otrzymał Scribe Award na San Diego Comic Con za słuchowisko o Doktorze Who. Producenci oszacowali, że wykonanie projektu będzie kosztować 10 tysięcy funtów i o tyle prosili użytkowników Indiegogo. Zainteresowanie akcją przerosło ich oczekiwania- do tej pory zebrano już ponad 20 tysięcy.

Szczegóły dotyczące słuchowiska znajdziecie tutaj. Odświeżenie serii to nie jedyna zaleta tego projektu- zyski ze sprzedaży nagrania Bafflegab Productions chcą przekazać fundacji charytatywnej Richarda Carpentera.