Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Różne

Seriale- kiedy zaczynają wciągać?

Jesień to czas telewizyjnych premier. Pewnie wielu z Was już układa sobie plan umożliwiający obejrzenie każdego z ulubionych seriali.  Bo przecież rynek mediów oferuje nam tak ogromną ilość często powiązanych ze sobą tytułów, że nie sposób poprzestać na jednej produkcji. A tak właściwie to kiedy ze zwykłego widza stajemy się fanem serialu?

Platforma Netflix postanowiła zbadać preferencje swoich użytkowników. Analizując zainteresowanie dwunastoma różnymi serialami w  krajach, w których serwis działa, uzyskano zaskakujące wnioski. To nie pierwszy odcinek decyduje o tym, czy obejrzymy cały sezon serialu.  Co ciekawe, w zaledwie dwóch przypadkach („Bates Motel” i „Breaking Bad”) to drugi odcinek sprawił, że widzowie zdecydowali się obejrzeć całość. Na trzeci odcinek wskazywali widzowie „House of Cards” i „Orange Is the New Black”. Najczęściej jednak to czwarty odcinek najmocniej zachęcał do dalszego oglądania. Co ciekawe, niezwykle popularny serial „Mad Men” przekonał do siebie widzów dopiero w szóstym odcinku.

Z badania wynika też, że najszybciej w oglądanie seriali wciągają się Holendrzy. Jak myślicie, jakby takie badanie wyglądało w przypadku Polaków?

źródło: slashfilm.com