Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Różne

Spektakl Harry Potter and The Cursed Child zostanie podzielony na dwie części

O sztuce teatralnej poświęconej dzieciństwu Harry’ego Pottera słyszy się już od 2013 roku. Początkowo  miała to być historia pokazująca jego życie u rodziny Dursleyów, później dodano do tego jeszcze losy jego rodziców przed pojawieniem się Voldemorta. Teraz okazuje się, że spektakl zostanie wystawiony w dwóch częściach.

Wiadomość o podzieleniu sztuki na dwie części wyszła od samej J.K Rowling, która napisała o tym na swoim Twitterze. Jako powód autorka podała “epicki charakter historii”. Scenarzysta przedstawienia Jack Thorne powiedział, że bardzo podoboba mu się decyzja autorki, bo to pozwoli widzom spędzić więcej czasu z bohaterami. Dodał też, że sam jest ogromnym fanem serii o nastoletnim czarodzieju, więc praca nad sztuką jest dla niego bardzo ekscytująca i dołoży wszelkich starań, by zadowolić miłośników Pottera.

Z kolei reżyser spektaklu John Tiffany powiedział, że nigdy wcześniej nie pracował nad czymś tak wyjątkowym. Zazwyczaj teatr tylko dostosowuje się do danej historii albo tworzy zupełnie nową. W tym przypadku scenarzysta i reżyser poruszają się po już stworzonym uniwersum, ale jednocześnie uczestniczą w kreowaniu nowej opowieści. Zdaniem Tiffany’ego spektakl będzie zawierał w sobie cały rozmach i ambicję “Harry’ego Pottera” i nie sposób było opowiedzieć tej historii w jednej części.

Nad tym, by premiera spektaklu odbyła się w zaplanowanym terminie na deskach Palace Theatre, czuwa cały zespół.  Każdy z członków ekipy doskonale zna przygody Pottera, dlatego z zaangażowaniem i werwą podchodzą do powierzonego im zadania. Efekty ich starań będzie można oglądać latem przyszłego roku, a już teraz na stronie spektaklu można rezerwować bilety.