Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Różne

Teledysk do Nevermore: Kruk już niedługo!

W niedzielę, 16 października, odbyły się zdjęcia do teledysku do piosenki Nevermore warszawskiej grupy BatstaB. Piosenkę  Nevermore zainspirowała książka Kelly Creagh pod tym samym tytułem, która ukaże się w Polsce nakładem Wydawnictwa Jaguar już 9 listopada.

Nevermore – Kruk to gotycka opowieść pełna odniesień do dzieł klasyka literatury grozy, Edgara Allana Poego. Pozornie banalna historia romansu gota i cheerleaderki, jest w istocie pełną intertekstualnych nawiązań podróżą do świata, w którym miłość nieodłącznie wiąże się z cierpieniem, a sny i słowa mają ogromną moc stwórczą.

Mimo wybitnie chłodnej pogody w podwarszawskich Turowicach pojawił  się nie tylko zespół w pełnym składzie (Luna Braga, Gigan i Baron Krüger) oraz operator kamery i aktorzy, ale również całe grono zaprzyjaźnionych z zespołem osób. Na plan zdjęciowy wybrano niewielką i mało znaną miejscowość nieopodal Konstancina, w której niszczeje stara gotycka kaplica umiejscowiona w zapuszczonym parku. Teledysk do piosenki Nevermore ma w luźny sposób nawiązywać do treści książki.

Video ma być mieszanką scen aktorskich odegranych przez amatorów oraz scen z udziałem zespołu BatstaB. Na potrzeby teledysku wykorzystano zarówno parkowe aleje, zniszczony akwedukt, jak i wnętrze opuszczonej kaplicy.

Teledysk powinien pojawić się w sieci jeszcze przed premierą  książki.

Zachęcamy do obejrzenia fotek z planu.

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

maska