Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Różne

WILQ Superbohater zostanie zekranizowany

Głośny komiks Bartosza i Tomasza Minkiewiczów wkrótce może trafić na mały ekran. Polski Instytut Sztuki Filmowej przyznał aż 770 tysięcy złotych na zrobienie z niego trzynastoodcinkowej animacji.

Prace nad ekranizacją rozpoczną się już na początku przyszłego roku, a każdy z odcinków zaplanowany jest na osiem do dziesięciu minut. Twórcy komiksu przygotowali już kilkanaście bardzo różnych scenariuszy, które odbiegać będą od tego, co fani serii już czytali. Wszelkie zmiany wynikają przede wszystkim z faktu, że animacja posługuje się innym językiem niż komiks. Przypomnijmy, że komiks miał już jedną filmową odsłonę pod tytułem “WILQ: Negocjator”, więc bracia mają już doświadczenie w przenoszeniu swojego dzieła na szklany ekran. Twórcy zapewniali jednocześnie, że będą robić wszystko, by nie stracić nic z klimatu serii. Biorąc pod uwagę fakt, że animacja będzie wyświetlana w telewizji czeka, ich nie lada wyzwanie.
Wniosek złożony przez Minkiewiczów do Polskiego Instytutu Sztku Filmowej opiewał na 900 tysięcy złotych. Po wielu etapach ostatecznie PIFS zdecydował się przyznać twórcom nieco uszczuploną kwotę. Jednym z wymogów instytucji było wyświetlenie animacji na antenie telewizji. Na razie nie wiadomo, jaka to będzie stacja, bo wstępne rozmowy rozpoczną się dopiero po wyprodukowaniu wszystkich odcinków. Plan zakłada, że na jeden odcinek twórcy będą potrzebowali około miesiąca, co daje ponad rok intensywnej pracy. Zwłaszcza, że “WILQ Superbohater” doczeka się w tym czasie także kolejnych zeszytów.

Co sądzicie o tej ekranizacji? Czy opolski superbohater ma szanse przetrzeć szlaki innym polskim komiksom?