Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Różne

Zmarła Melissa Mathison, scenarzystka E.T. Miała 65 lat

Bardzo smutna wieść nadeszła zza oceanu. 4 listopada zmarła Melissa Mathison, nominowana do Oscara scenarzystka. Kobieta przegrała długą walkę z chorobą.

Brat scenarzystki, Dirk Mathison, powiedział dla “Variety”, że kobieta zmagała się z nowotworem neuroendokrynnym. Jej śmierć wstrząsnęła światem filmu. Steven Spielberg, z którym scenarzystka pracowała, na wieść o jej odeściu stwierdził, że “Melissa miała szczodre, lśniące miłością serce, które płonęło równie jasno jak to podarowane przez nią E.T.”.

Melissa Mathison urodziła się 3 czerwca 1950 roku w Los Angeles w Kalifornii. W 1979 roku napisała razem z Jeanne Rosenberg i Williamem D. Wittliffem pierwszy scenariusz. “Czarny rumak” był adaptacją klasycznej powieści dla dzieci autorstwa Waltera Farleya. Trzy lata później stworzyła scenariusz do “E.T.” w reżyserii Stevena Spielberga i to właśnie ten film przyniósł jej największą sławę. Ostatni jej scenariusz również powstał dla Spielberga. “The BFG” ma trafić do kin w lipcu 2016 roku i opowiadać o królowej Anglii, która zaprzyjaźnia się z olbrzymem znanym jak BFG.