Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Aidan Gillen o pierwszych epizodach 7 sezonu Gry o tron

Aktor wcielający się w postać Petyra „Littlefingera” Baelisha znalazł chwilę by porozmawiać o nadchodzącym sezonie „Gry o tron”. Jakie niecne plany uknuł Littlefinger?

Już za kilkanaście godzin zadebiutuje siódmy sezon falgowego serialu HBO, „Gra o tron”. Odcinek „Dragonstone” zobaczymy już jutro, 17 lipca. Z tej okazji na portalu niestatystyczny.pl pojawił się krótki wywiad z Aidanem Gillenem, który uchylił rąbka tajemnicy o fabule najnowszego sezonu, a dokładniej o granej przez siebie postaci – Petyrze Baelishu.

Motywy działania Littlefingera od zawsze były ukryte, a przez większość czasu skupiał się on na maskowaniu kolejnych tajemnic. Czy Littlefinger chce zdobyć Żelazny tron czy manipuluje wszystkimi wokół dla samej przyjemności i dreszczyku emocji?

Myślę, że robi to dla sztuki. Efekty jego manipulacji nie są dla niego najważniejsze, bo to, co go naprawdę kręci i podnieca, to świadomość, że może bawić się ludźmi na tak wielką skalę. Wiąże się z tym jednak pewne ryzyko. Littlefinger ma zawsze gotowy, przemyślany w drobnych szczegółach plan, ale jego realizacja nie zawsze idzie po jego myśli. A zabawa kończy się, kiedy sprawy przyjmują nieoczekiwany obrót. Z drugiej strony jeśli nie będzie podejmować dużego ryzyka, nic wielkiego nie uzyska. Littlefinger manipuluje ludźmi dla zabawy. To dla niego gra i chce się przy tym dobrze bawić. Moim zdaniem, jest to cecha, która nadaje temu bohaterowi bardzo ciekawy rys. Podejrzewam, że gdyby był po prostu zły i przebiegły, widzowie szybko by się nim znudzili. Grając Littlefingera, staram się dobrze bawić na planie, aby uwypuklić właśnie te jego cechy. – zdradził w rozmowie Aidan Gillen.

Jeśli zaś jesteście ciekawi czy Baelish nadal będzie realizował swoje plany związane z Sansą Stark i Winterfell, to odsyłamy Was do całego wywiadu, który znajdziecie na niestatystyczny.pl