Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Aktorska odsłona Klubu Winx od Netflixa

Są tutaj jacyś fani “Klubu Winx”? Mamy dla Was prawdziwie magiczne wieści: platforma streamingowa Netflix szykuje aktorską odsłonę animacji! Poznaliśmy już pierwsze nazwiska z obsady!


“Klub Winx” to włoski serial animowany wyprodukowany przez wytwórnię Rainbow we współpracy z Rai Fiction i Rai Ragazzi, który opowiada o sześciu nastoletnich czarodziejkach używających magii do obrony Magicznego Wymiaru. Pierwszy odcinek wyemitowano w 2004 roku, a serial doczekał się 8 sezonów.

Do tytułowego klubu należą Bloom, Stella, Flora, Musa, Layla i Tecna. Netflix zdecydował się nakręcić wersję aktorską bajki. W roli rudowłosowej Bloom pojawi się Abigail Cowen, aktorka znana z innego serialu platformy – „Chilling adventures of Sabrina”.

Showrunnerem został Brian Young, znany m.in. z serialu “Pamiętniki wampirów”, a stanowisko producenta wykonawczego zajmie Judy Counihan. Pierwszy sezon „Fate: The Winx Club Saga” będzie składać się z 6 odcinków. Prace na planie serialu właśnie trwają w Irlandii, a reszta obsady za wyjątkiem Cowen nie została jeszcze ujawniona.

Nie wiadomo czy produkcja będzie skierowana podobnie jak oryginał do młodszej widowni, czy może pójdzie w ślady Sabriny. Nie znamy również choćby przybliżonej daty premiery produkcji.