Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Alden Ehrenreich w obsadzie Nowy wspaniały świat

Alden Ehrenreich dołączył do obsady serialowej adaptacji „Nowego wspaniałego świata” Aldousa Huxleya, którą stworzy NBCU.

Aldena Ehrenreicha ostatnio na ekranie widzowie mogli widzieć w „Han Solo: Gwiezdne wojny – historie” i „Żółtodziobach”, ale teraz pojawiła się informacja, że został zaangażowany do produkcji w roli niejakiego Johna „Dzikusa”, towarzysza Bernarda Marxa, głównego bohatera.

Scenarzystą i prowadzącym serial został Ben Harris, z kolei głównymi twórcami David Wiener („Fear of the Walking Dead”), Grant Morrison (komiksy „Azyl Arkham” i „Klaus”) i Brian Taylor („Adrenalina”).

„Brave New World” ma zadebiutować na platformie NBCU w 2020 roku.

Opis książki:

„Nowy wspaniały świat” to jedna z najsłynniejszych antyutopii w literaturze XX wieku. Przedstawiona w powieści Huxleya wizja przyszłego społeczeństwa, które osiągnęło stan całkowitego zorganizowania i zrealizowało ideał powszechnej szczęśliwości, jest wizją przerażającą.

W roku 2541 (czyli w 632 roku nowej Ery Forda) obywatele Republiki świata powstają w rezultacie sztucznego zapłodnienia i klonowania. Od niemowlęcia poddawani są wszechstronnemu psychologicznemu i biologicznemu warunkowaniu – po to, by w wieku dojrzałym stać się cząstkami kastowej społeczności, złożonej z pozbawionych wyższych uczuć ludzkich automatów. Czy ten „wspaniały świat”, w którym dominuje seks, prymitywne rozrywki, narkotyk soma, jest tylko zrodzoną w wyobraźni pisarza fantasmagorią?