Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Alex Kurtzman o pracy nad Star Trek: Discovery

„Star Trek: Discovery” zadebiutuje tej jesieni. Nowy serial dla CBS zapowiedziano w listopadzie 2015 roku, ale na drodze swojego powstawania musiał on się zmierzyć z kilkoma problemami. Jednak mimo wszystko wydaje się, że z tak dobrą obsadą, w której pojawia się Michelle Yeoh i Sonequa Martin-Green, projekt w końcu może ruszyć naprzód. Teraz już na poważnie. Tymczasem współtwórca serialu i producent Alex Kurtzman postanowił wyjaśnić, skąd wzięły się wszystkie opóźnienia.

Odłożyliśmy nasz harmonogram, bo prawda jest taka, że nie chcieliśmy zamykać naszego projektu w sztywnych ramkach, a wizja się rozwijała. Czuliśmy, że nie moglibyśmy wówczas dostatecznie rozwinąć tego na taką skalę, która była zapisana. Jednak CBS było dla nas bardzo wyrozumiałe ze słowami: „okej, dobrze wiecie, czym jest transmisja strumieniowa, to nie jest tak, że musimy to wybić od razu, zróbmy tego najlepszą wersję, Trek jest dla nas równie ważny”.

Będzie to pierwszy serial w wersji aktorskiej związany z tym uniwersum od 2005 roku, kiedy to debiutował „Star Trek: Enterprise”. Wśród aktorów zobaczymy Rainna Wilsona, Douga Jonesa czy Jasona Isaacsa. W projekt zaangażowani są również: Akiva Goldsman, Nicholas Meyer i Rod Roddenberry, syn twórcy oryginalnego „Star Treka”, Gene’a Roddenberry. Wielu z tych aktorów jest fanami serii, z czego Kurtzman jest bardzo zadowolony.