Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Amazon przeznaczy miliard dolarów na 5 sezonów serialu Władca Pierścieni

Jak donosi The Hollywood Reporter platforma ma zamiar przeznaczyć miliard dolarów na produkcję pięciu sezonów serialu „The Lord of the Rings”.

Wcześniej informowaliśmy, że już za same prawa Amazon zapłacił 250 mln dolarów. Teraz okazuje się, że całkowity koszt produkcji serialu przekroczy miliard dolarów. „The Lord of the Rings” od Amazona ma liczyć 5 sezonów, a prace nad nim mają rozpocząć się w przeciągu 2 lat od pozyskania praw, bo w przeciwnym wypadku Amazon je straci. Serial zapowiada się na ogromne przedsięwzięcie, więc 2-letni okres czasu nie stanowi zbyt dużego zapasu dla twórców.

Nie wykluczone, że serial może być powiązany z filmami Petera Jacksona. Umożliwia to umowa zawarta przez New Line Cinema i Warner Bros. Pictures, która zapewnia Amazonowi możliwość wykorzystania elementów z filmowej trylogii w nadchodzącym serialu. Sam Jackson zaś będzie mógł zostać wpisany na listę producentów serialu, a jeżeli “The Lord of the Rings” odniesie sukces, to Amazon będzie mógł podjąć się realizacji spin-offów osadzonych w świecie stworzonym przez J.R.R. Tolkiena.