Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Seriale

Amazon przygotuje serial ze świata Władcy Pierścieni

Wygląda na to, że „Gra o Tron” będzie mieć godnego następcę! Choć kultowy serial, który powstał w oparciu o bestsellerową sagę George’a Martina zbliża się ku końcowi, to fani fantastyki już mogą się cieszyć z nowej produkcji, jaką ma w planach Amazon. Kolosalna suma 250 mln dolarów została przez nich wydana, aby nabyć prawa telewizyjne do stworzenia adaptacji „Władca Pierścieni”.

To poważne przedsięwzięcie, nad którym pracować będzie nie tylko Amazon Studios, ale również Tolkien Estate and Trust, Harper Collins oraz New Line Cinema. Amazon konkurował o te prawa z HBO i Netflixem, aż w końcu padła cena ostateczna, podana powyżej. I to tylko za same prawa! A gdzie tutaj koszty samej produkcji… Niektórzy uznaliby to za szaleństwo, inni za genialną inwestycję. Serial ma prezentować nowe historie, rozgrywające się jeszcze przed wydarzeniami z „Drużyny Pierścienia”.

„Władca Pierścieni” to kulturowy fenomen, który zapisał się w wyobraźni całych pokoleń fanów, zarówno poprzez literaturę, jak i filmy. – mówi Sharon Tal Yguado z Amazon Studios. – Jesteśmy zaszczyceni współpracą z Tolkien Estate and Trust, Harper Collins i New Line przy tworzeniu tego serialu, a także podekscytowani możliwością zabrania fanów Władcy Pierścieni na nową, epicką przygodę do Śródziemia. – dodaje.

Cieszymy się, że Amazon wraz ze swoim wieloletnim zaangażowaniem literackim stał się domem dla pierwszego w historii, wielosezonowego serialu telewizyjnego „Władca Pierścieni” – powiedział Matt Galsor, reprezentant Tolkien Estate and Trust oraz Harper Collins. – Sharon Tal Yguado i cała ekipa z Amazon Studios ma wyjątkowe pomysły, które można przenieść na ekran, oparte o oryginalne prace J.R.R. Tolkiena. – podkreślił.

Dzieła Tolkiena są doceniane przez czytelników na całym świecie, a filmowa adaptacja wyreżyserowana przez Petera Jacksona stała się ogromnym fenomenem. Łączny zysk z trzech filmów przekroczył 2,9 miliardów dolarów. Dodatkowo „Powrót Króla” zdobył aż 11 Oscarów, pozostałe dwa filmy zdobyły ich łącznie 6.